Dlhá zátoka

Dlhá zátoka

Pláž v zálive Long Bay je jednou z najobľúbenejších na východe Antiguy a zároveň jednou z najživších, s bohatým zázemím, dobrými podmienkami na vodné športy a šnorchlovanie.

Antigua - 10 najlacnejších hotelov na booking.com

Long Bay je čiastočne obklopená letoviskami, ale ako jediná pláž v tejto časti ostrova je ľahko prístupná aj pre širokú verejnosť.

Kúpanie a vybavenie pláže

Na pláži Long Bay očakávajte jemný biely piesok a pozvoľný vstup do väčšinou pokojného mora. S dĺžkou 250 metrov patrí Long Bay k stredne dlhým plážam na Antigue a vďaka vysokému počtu návštevníkov je jednou z najnavštevovanejších pláží na ostrove.

Východná časť je otvorená pre verejnosť bez obmedzení, kde si môžete prenajať sadu ležadiel a slnečník za približne 20 usd, ako aj využiť niekoľko malých improvizovaných stánkov s občerstvením a suvenírmi. Môžete si tiež prenajať kajak alebo si zaplatiť výlet loďou po Dlhej zátoke.

Západná časť pláže je vyčlenená pre hotelový rezort. Hoci podľa zákona má na ňu prístup každý, služby poskytované na pláži sú vyhradené len pre hotelových hostí.

Šnorchlovanie v zátoke Long Bay

Pláž sa považuje za jednu z najlepších na šnorchlovanie na Antigue, najmä jej úplne západný koniec, kde piesočnaté dno prechádza do členitých útesov.

Podmorský život je tu bohatý a ľahko prístupný z pláže, ale Galleon Beach alebo Deep Bay sú ešte lepšie miesta na objavovanie sveta pod hladinou.

Ubytovanie na pláži

Ubytovanie v Long Bay sa sústreďuje len v dvoch luxusnejších rezortoch, ktoré patria medzi najznámejšie na Antigue:

Bývanie v Long Bay je vhodné pre tých, ktorí majú radi pohodlie rezortov, pokoj odľahlejších oblastí, ale aj dostatok služieb na pláži.

Doprava do Long Bay

Jediný spôsob, ako sa dostať na pláž, je autom. Je potrebné prejsť cez celú dedinu Willikies a pokračovať po asfaltovej ceste prakticky až na koniec. Ideálne je sledovať značky Pineapple Beach Club, ktoré vás dovedú prakticky až na pláž, kde sa nachádza malé bezplatné parkovisko.

Rezervujte si auto na letisku Antigua

Ak bude plno, nie je problém zastaviť kdekoľvek pozdĺž cesty.

Do Long Bay nejazdí žiadny autobus, linka 33 končí asi 2,5 km od pláže. Môžete teda využiť len taxíky a zdieľané taxíky, ktoré stoja viac ako cena celodenného prenájmu auta zo St.

Čo vidieť v okolí

Objavte všetky miesta, ktoré môžete vidieť v Antigua a Barbuda.

Tento článok môže obsahovať partnerské odkazy, z ktorých môže naša redakcia získať provízie, ak kliknete na odkaz. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.