Antigua a Barbuda - mapa a geografia

Antigua a Barbuda

Chcete pred cestou zistiť, kde sa Antigua a Barbuda nachádza na mape a aká je jej poloha? Ako vyzerá cestná mapa Antiguy alebo kde nájdete letoviská a iné zaujímavé miesta? Pozrite si mapy ostrovov Antigua a Barbuda, ktoré sme pre vás pripravili.

Najlepšie hotely na pláži - Antigua

Poloha Antiguy a Barbudy

Antigua a Barbuda je súostrovie, ktoré sa nachádza v severnej časti Karibského mora a je súčasťou Záveterných ostrovov. Krajina sa skladá z 3 hlavných ostrovov.

Ostrov leží približne 80 km severne od Guadeloupu a 65 km východne od Svätého Krištofa.

Mapy turistických atrakcií

Kde na Antigue nájdete najlepšie pláže alebo zaujímavé pamiatky? Stačí sa pozrieť na našu mapu najlepších turistických miest:

Ak plánujete pešiu turistiku alebo cykloturistiku, budú sa vám hodiť online mapy turistických trás a samozrejme nechýbajú ani mapy ubytovania a hotelov:

Online mapa - Antigua a Barbuda

Geografia

Antigua a Barbuda sa nachádza v Malých Antilách a pozostáva z troch ostrovov, z ktorých najväčší je Antigua. Ďalej na sever asi 50 km nájdeme Barbudu a na západe neobývaný ostrov Redonda. Pobrežie Antiguy tvorí veľké množstvo zátok a zálivov, ktoré vytvárajú výnimočne krásne pláže s bielym pieskom.

  • Ostrov Antigua - 281 km2, 96 000 obyvateľov
  • Ostrov Barbuda - 161 km2, 1 700 obyvateľov
  • Ostrov Redonda - 0,8 km2, neobývaný

Celkovo je ostrov zväčša zvlnený fotogenickými kopcami s výnimkou severu a severovýchodu, ktoré sú rovinaté. Juhozápad ostrova je najviac kopcovitý.

Najvyšším vrchom je Boggy Peak (402 m n. m.).

Barbuda je rovinatá s najvyšším bodom vo výške 45 m n. m., koralového pôvodu, s krásnym ružovým pieskom (na jeseň). Ostrov Barbuda je skutočným rajom pre cestovateľov, ktorí uprednostňujú pokoj a oddych aj pre ornitológov, ktorých potešia endemity v rozľahlej Codringtonskej lagúne.

Tento článok môže obsahovať partnerské odkazy, z ktorých môže naša redakcia získať provízie, ak kliknete na odkaz. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.