Nelson's Dockyard

Nelsonova lodenica

Lodenice pomenované po admirálovi Nelsonovi patria do národného parku, ktorého súčasťou je historická pevnosť, ku ktorej vedie pekná turistická trasa. Nelsonova lodenica je spolu s národným parkom zapísaná na zozname svetového dedičstva UNESCO a je najnavštevovanejšou pamiatkou v celej Antigue a Barbude.

Nájdite si najlacnejší hotel v English Harbour

Rezort nájdete v mestečku English Harbour v rovnomennom zálive na juhu ostrova.

Britské historické lodenice

Po vstupe do Nelsonovej lodenice sa ocitnete v nádherne zrekonštruovanom a upravenom mestečku s budovami z prelomu 18. a 19. storočia. Slúžili ako lodenice a colnica pre britské námorníctvo, ktoré tu malo významnú posádku.

V súčasnosti sú lodenice obklopené prístaviskami luxusných jácht. Niektoré z budov je možné navštíviť, ale len v častiach, kde boli vybudované obchody so suvenírmi, kaviarne alebo reštaurácie.

V jednej z budov sa môžete ubytovať v obchode s meďou a drevom.

Prechádzka k pevnosti s výhľadom

Pri lodeniciach sa začína 0,5 km dlhý turistický chodník cez malý polostrov k pevnosti Fort Berkeley, odkiaľ sa vám naskytne idylický výhľad na jachty kotviace v prístavoch English Harbour a Freeman's Bay.

Vstupné a otváracie hodiny

Nelson's Dockyard je otvorený denne od 9.00 do 17.00.

Vstupné je 15 usd alebo 40 xcd a zahŕňa ľubovoľný počet vstupov. Hostia ubytovaní v Copper and Lumber Store samozrejme vstupné neplatia.

Ako sa dostať dnu?

Priamo pred vstupom, ktorý je na konci cesty cez anglický prístav, sa nachádza obrovské bezplatné parkovisko. Tu končia aj autobusy linky 17, ktoré premávajú v nepravidelných intervaloch (5 až 30 minút) z hlavného mesta St.

Rezervujte si auto na letisku Antigua

Čo vidieť v okolí

Objavte všetky miesta, ktoré môžete vidieť v Antigua a Barbuda.

Tento článok môže obsahovať partnerské odkazy, z ktorých môže naša redakcia získať provízie, ak kliknete na odkaz. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.