Half Moon Bay

Polmesačný záliv

Pláž v širokej zátoke Half Moon Bay, ktorá, ako už názov napovedá, pripomína tvar polmesiaca, je jednou z najznámejších na Antigue a Barbude. Nachádza sa v odľahlej časti východnej Antiguy ďaleko od miest a je jednou z mála pláží, ktoré nie sú obklopené žiadnymi letoviskami.

Antigua - 10 najlacnejších hotelov na booking.com

Pláž Half Moon Bay sa na rôznych cestovateľských stránkach často označuje za najlepšiu pláž v celej krajine, ale podľa nášho názoru sú na Antigue určite lepšie pláže na kúpanie. Ak však dávate prednosť odľahlejším lokalitám s minimom návštevníkov, zátoka Half Moon Bay vás nesklame.

Kúpanie a vybavenie pláže

Viac ako 500 metrov dlhá pláž v zátoke Half Moon Bay je veľmi priestranná a pokrytá jemným bielym pieskom s miestami vyplavenými morskými riasami.

Na pláži sa nachádza niekoľko požičovní lehátok a slnečníkov, ako aj tri bary alebo jednoduché plážové reštaurácie v blízkosti parkoviska. Väčšina pláže je však bez vybavenia.

Kúpanie je vhodné pre plavcov a milovníkov vĺn. More tu nie je také pokojné ako v uzavretých zátokách na juhu alebo západe ostrova, ale na druhej strane vlny nie sú nebezpečné. Viditeľnosť pod vodou je však v zátoke Half Moon Bay slabá, a preto pláž nie je vhodná na šnorchlovanie.

Ako sa dostať na pláž?

Z hlavnej okružnej cesty pozdĺž pobrežia vedie krátka odbočka. Nie je vyznačená, ale pláž je vidieť z hlavnej cesty, takže ju nemôžete minúť.

Rezervujte si auto na letisku Antigua

Pri pláži môžete zaparkovať na bezplatnom parkovisku, ktoré je dostatočne veľké a nikdy nie je plne obsadené.

Čo vidieť v okolí

Objavte všetky miesta, ktoré môžete vidieť v Antigua a Barbuda.

Tento článok môže obsahovať partnerské odkazy, z ktorých môže naša redakcia získať provízie, ak kliknete na odkaz. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.