Antigua a Barbuda - tradičné jedlo

Antigua a Barbuda

Miestna kuchyňa

Antigua ponúka jedlá medzinárodnej úrovne, najmä sushi, morské plody, baranie alebo kozie mäso, ale veľmi obľúbené sú tu aj vyprážané jedlá. Stravovať sa môžete buď v reštauráciách, alebo si môžete dohodnúť súkromnú večeru na pláži (na pláži Jolly dokonca chodí sám šéfkuchár).

Ochutnajte všetko, miestne suroviny ako mäso, zelenina a ovocie sú čerstvé. K mäsovým špecialitám patrí kozie mäso alebo príloha funghi.

Ako sa stravovať ako miestny

Nakupujte suroviny na trhoch a varte si sami alebo choďte do miestnych podnikov (reštaurácia Jose, Alibaba - zdravé jedlo).

Bistro Ali baba (pomenované podľa legendy z arabskej literatúry - dobrodružného príbehu Alibaba a štyridsať zbojníkov), ktoré sa nachádza na Old Parham Road, je obľúbeným miestom turistov aj miestnych obyvateľov. Na stole sa tu podávajú jedlá stredovýchodnej a medzinárodnej kuchyne v podobe chutných, zdravých jedál a veľkých porcií. Napríklad cestoviny s kuracím mäsom a Coca-Colou vyjdú na 24 xcd + 10 % za obsluhu.

Po dobrom jedle si môžete oddýchnuť pri vodnej fajke, ktorú vám pripravia a prinesú na stôl aj s náhradnými násadami. Vybrať si môžete z niekoľkých druhov ovocných tabakov. Odporúčame broskyňovú, ktorá pekne vonia a vytvára príjemnú atmosféru.

Obvyklé ceny v reštaurácii

Ceny sa líšia v závislosti od miesta pobytu a ročného obdobia. Za raňajky zaplatíte minimálne 10 usd, ale suma môže dosiahnuť aj 20 usd. Obedy sa pohybujú v rozmedzí 20-100 usd, podobne je to aj s večerami. Opäť všetko závisí od vášho vyjednávania a komunikácie.

Tento článok môže obsahovať partnerské odkazy, z ktorých môže naša redakcia získať provízie, ak kliknete na odkaz. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.