Mallorca v skratke

Cala Gat

Mallorca leží na juhovýchode španielskeho pobrežia a je najväčším z Baleárskych ostrovov, ku ktorým patria okrem iného Ibiza, Menorca a Formentera. Nie nadarmo sa tento najväčší španielsky ostrov nazýva "perlou Španielska".

Hoci sa Mallorca mnohým ľuďom neodmysliteľne spája s priezračným modrým morom a nespočetnými krásnymi plážami, ponúka toho oveľa viac. V zime je celý ostrov zahalený do opojnej vône a drobných kvetov mandľovníkov a pomarančovníkov, zatiaľ čo na jar si môžete vychutnať ešte poloprázdne cesty na bicyklovanie alebo chytať prvé lúče na golfových ihriskách.

Na druhej strane jeseň je obdobím zberu mandlí, olív a hrozna a na túto počesť nájdete na celom ostrove nespočetné oslavy s miestnymi výrobkami, španielskymi krojmi a typickou hudbou. Skrátka, Mallorca má čo ponúknuť po celý rok.

Ostrov Mallorca má rozlohu 3 648 km2 , je približne 110 km dlhý a 60 až 90 km široký. Samotná rozloha ostrova znamená, že sa tu môžete zabaviť na ľubovoľne dlhý čas. Historické pamiatky a prírodné zaujímavosti potešia milovníkov poznávania a stovky pláží zasa nadšencov klasickej dovolenky s kúpaním.

Získajte ďalšie tipy pre návštevu Mallorca

Či už navštívite Mallorca prvýkrát alebo opakovane, pozrite si naše praktické tipy a odporúčania: