English Harbour

Anglický prístav

Hlavným turistickým centrom južnej Antiguy je malé letovisko English Harbour, niekedy známe aj ako Falmouth Harbour. Vždy však ide o jedno a to isté mesto.

Nájdite najlacnejší hotel v English Harbour

Vďaka svojmu krásnemu prostrediu dvoch uzavretých zátok a fotogenických kopcov je English Harbour jedným z najobľúbenejších kotvísk pre luxusné jachty v celom Karibiku.

Čo vidieť a kam ísť?

Priamo v centre maličkého English Harbour nie je žiadna pláž, ale na jednu z najlepších pláží ostrova sa dostanete pešo za 15 minút. Pigeon Point Beach. Len asi 200 metrov od nej narazíte na oveľa divokejšiu (a podstatne prázdnejšiu) pláž Windward Bay.

Posledné známe miesto na kúpanie je Galleon Beach v pokojnej zátoke so skvelými podmienkami na šnorchlovanie, ale musíte sa tam dostať autom (alebo ísť 35 minút pešo po ceste).

Najväčšou atrakciou mesta sú historické lodenice Nelson's Dockyard, ktoré sú súčasťou národného parku UNESCO.

Kde nakupovať a kam ísť za zábavou?

Hoci je prístav English (Falmouth) veľmi malé mesto, nechýbajú tu turistické zariadenia.

Centrum okolo prístavu je posiate reštauráciami a barmi, z ktorých najznámejší je nočný klub Abracadabra v blízkosti Nelson's Dockyard. Hneď cez cestu môžete nakupovať v bežnom supermarkete Covent Garden. V prístave sa nachádza menší obchod s potravinami.

V English Harbour sa nachádza aj súkromné zdravotné stredisko, bankomat (v supermarkete Covent Garden) a niekoľko obchodov s potápačským a šnorchlovacím vybavením, ako aj požičovňa alebo organizované výlety loďou.

Ubytovanie v English Harbour

Ak cestujete na Antiguu na vlastnú päsť s prenajatým autom, English Harbour je jedným z najlepších miest na ubytovanie. Ceny sú tu tradične vysoké a najlacnejšie ubytovanie sa začína približne na 92 eur za noc v 2-lôžkovej izbe.

  • The Lodge - Antigua - Najlacnejšie ubytovanie v meste ponúkajú jednoduché, ale plne zariadené štúdiá a ceny výrazne pod 110 usd za noc.
  • The Moxy - malý nízkorozpočtový hotel priamo v centre letoviska si "požičal" názov od známejšej siete, ale nemá s ňou nič spoločné. Ponúka však čisté a moderné izby a ceny od 155 usd za noc.
  • Antigua Yacht Club Marina Resort *** - Najlacnejší hotelový rezort priamo v hlavnom prístave ponúka ceny od 170 usd za noc, čo je v rámci hotelov na Antigue podpriemer.

Ak dávate prednosť luxusnejším rezortom, odporúčame hotel South Point Antigua *****.

Doprava do prístavu English Harbour

Mesto sa nachádza na konci jednej z hlavných ciest na ostrove (hoci je rovnako otrasnej kvality ako všetky ostatné) a cesta sem zo Saint John's trvá približne 45 minút.

Rezervujte si auto na letisku Antigua

Parkovanie v English Harbour je bezproblémové, pretože pri historickej lodenici Nelson's Dockyard sa nachádza veľké bezplatné parkovisko. Inak môžete zastaviť kdekoľvek pozdĺž ciest, ak nebudete prekážať ostatnej premávke.

English Harbour je jedným z mála miest na ostrove, kam sa dá pomerne ľahko dostať autobusom alebo minibusom zo St. Môžete využiť autobusovú linku číslo 17, ktorá premáva zo západnej autobusovej stanice v St. Nemá intervaly a autobusy/dodávky odchádzajú zo St John's len vtedy, keď sa naplnia. Spiatočná cesta sa odvíja od intervalu, v ktorom prišli z hlavného mesta.

Počas dňa však 17 zvyčajne premáva raz za 5-15 minút a len zriedkavo sa stáva, že by ste museli čakať viac ako 30 minút. Cena cestovného zo St. John's je 3,75 xcd.

Čo vidieť v okolí

Objavte všetky miesta, ktoré môžete vidieť v Antigua a Barbuda.

Tento článok môže obsahovať partnerské odkazy, z ktorých môže naša redakcia získať provízie, ak kliknete na odkaz. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.