O nás

Cestovné príručky napísané skutočnými cestovateľmi.

Naša vízia

Baví nás prebúdzať v ľuďoch dobrodruhov

Veríme, že žiť pozoruhodný život plný nezabudnuteľných príbehov je oveľa viac ako ním len nepozorovane preplávať. Stretávať sa s cudzími kultúrami, objavovať divokú krásu našej planéty, spoznávať samých seba - to je túžba ukrytá v každom z nás.

Prostredníctvom toho, čo robíme, chceme umožniť každému, kto má srdce dobrodruha, vydať sa na cestu svojho života. Lacno, zmysluplne a vrátiť sa s vreckami plnými zážitkov, o ktoré sa oplatí podeliť - nech už nás čakajú kdekoľvek.

Náš príbeh

Zo srdca Európy do sveta

Náš príbeh sa začal v roku 2012. Vtedy sa David rozhodol podeliť sa o svoje vedomosti z oblasti letectva a hľadania lacných letov s ostatnými cestovateľmi prostredníctvom cestovateľského blogu.

Cestujlevne.com založil v Českej republike, malej krajine v srdci Európy.

V priebehu niekoľkých rokov sa z malého cestovateľského blogu stal odborný portál, ktorý citovali mnohé médiá. Tipy na lacné lety doplnil o komplexné a praktické príručky o letiskách, leteckých spoločnostiach a neskôr aj o krajinách a destináciách.

Vznikli tisíce stránok s unikátnym cestovateľským obsahom a portál je dnes jednoznačne najčítanejším cestovateľským webom v Českej republike.

O desať rokov neskôr prišiel nápad - sprostredkovať cestovateľské skúsenosti dobrodruhom z iných častí sveta. A tak sa zrodilo Cestee.

Postupným prekladaním a aktualizovaním obsahu vznikol Cestee a čoskoro aj ďalšie jazykové verzie.

Náš tím

Tváre, ktoré stoja za Cestee

Avatar uživatele
David Eiselt

zakladateľ a generálny riaditeľ

302 letov49 navštívených krajín

Ahoj, volám sa David Eiselt a som zakladateľom spoločnosti Cestee. Milujem letectvo a už počas štúdia som pracoval ako stevard v leteckej spoločnosti, ako nosič batožiny alebo ako bezpečnostný kontrolór na pražskom letisku.
Školu som ukončil v odbore letectvo a získal som inžiniersky titul.
Rád cestujem do juhovýchodnej Ázie a podnikám krátke výlety do európskych hlavných miest.

Twitter | LinkedIn | Flightradar

Avatar uživatele
Jan Sramek

back-end master

27 navštívených krajín

Honza má na starosti back-end. Má na starosti vnútorné časti núl a jednotiek, spravuje databázy a programuje funkčnosť stránky. Vďaka svojej obľube parašutizmu má Honza na konte viac vzletov ako pristátí.

Avatar uživatele
Tomas Brzek

front-end master

97 letov36 navštívených krajín

Tomášova oblasť je front-end. Stará sa o to, aby sa spleť núl a jednotiek pretavila do príjemnej grafickej podoby. Tomášov zmysel pre detail môžete objaviť na každej stránke.

Krystof Hajek

šéfredaktor

540 letov73 navštívených krajín

Kryštof za niekoľko týždňov vybudoval základy dnešných najväčších cestovných databáz letísk a leteckých spoločností. Lietanie je pre Krištofa koníčkom. Nenájdete iného človeka, ktorý sa ráno zbalí, odletí na juh a večer sa vráti zo severu.

A stovky ďalších. Pri tvorbe našich sprievodcov sme spolupracovali s miestnymi expatmi a dobrodruhmi, ktorí na danom mieste strávili dostatok času, aby mohli poskytnúť dôveryhodné rady ostatným cestovateľom, ktorí sa na svoju cestu ešte len chystajú.

Náš obsah

Čo nájdete na stránke

Sprievodcovia leteckých spoločností

Pozrite si limity batožiny, možnosti odbavenia, mapu trasy letu alebo si prečítajte recenzie letov. To všetko nájdete v našej sprievodcovia leteckých spoločností.

Sprievodcovia po letiskách

Získajte tipy na najlepšiu dopravu do centra mesta, úschovňu batožiny alebo letiskové salóniky. Pristáli sme na stovkách letísk a toto sú naše sprievodcovia po letiskách.

Naše metódy

Ako sa vytvára náš obsah

Uvedomujeme si, že dnešná doba a internet sú plné informácií a všetko už bolo napísané. Čo nestihli napísať ľudia, napísala umelá inteligencia. Napriek tomu neustále osobne píšeme a vytvárame úžasné návody, ktoré denne pomáhajú stovkám a tisícom cestovateľov.

Ako je to možné?

Náš obsah je vytváraný so zmyslom pre detail. Sme cestovatelia. Precestovali sme nespočetné množstvo miest a pri všetkých sme si vopred urobili prieskum a vyhľadali informácie, ktoré teraz sami píšeme. Vieme, že väčšina obsahu na internete je zastaraná, neúplná a roztrúsená na desiatkach stránok rôznej kvality.

Rozhodli sme sa urobiť vo veciach poriadok. Sprievodcov píšeme podľa noriem, ktoré sme si stanovili, a každý z nich musí odpovedať na všetky možné otázky, ktoré si cestovatelia pred cestou môžu položiť.

Všetko na jednom mieste, v jednom formáte a v jednotnej osnove.

Píšeme na základe vlastných skúseností. Jednotlivé miesta sme navštívili osobne alebo nám základné informácie poskytli iní cestovatelia, ktorí na dané miesta cestovali, a my sme obsah upravili.

Okrem toho obsah neustále aktualizujeme a pridávame odkazy na oficiálne webové stránky dopravných spoločností, leteckých spoločností, múzeí alebo iných pamiatok a zaujímavostí.

Sme transparentní. Preto verejne píšeme o tom, ako zarábame peniaze. Ak máte akékoľvek otázky, neváhajte nás kontaktovať.