Stingray City

Stingray City

Jednu z najväčších atrakcií Antiguy nájdete v meste Seatons na východe ostrova. Malé ostrovy a plytké, čisté vody v tejto oblasti vytvárajú ideálne podmienky pre raje a iné morské živočíchy.

Súkromná spoločnosť Stingray City tu organizuje výlety za šnorchlovaním, ktoré sa špecializujú na plávanie s rajami, ich kŕmenie, ako aj návštevu koralových útesov s inými druhmi pestrofarebných rýb.

Čo môžete očakávať od výletu s rajami?

Výlety so šnorchlovaním, plávaním a kŕmením rají sa organizujú 3 - 4 krát denne. Odporúčame rezerváciu online na oficiálnej webovej stránke stingraycityantigua.com, počet miest je obmedzený a najmä v dňoch, keď na Antiguu priplávajú výletné lode (zvyčajne v stredu, piatok a sobotu), bývajú plne obsadené.

Na druhej strane, najmenej preplnené dni sú nedele.

Najprv dostanete základné inštrukcie, ako sa správať k rajom, potom (bezplatne) dostanete okuliare a šnorchel a vydáte sa na 5 - 10 minútovú plavbu loďou k umelému pontónu. Odtiaľ budete raje chvíľu pozorovať a potom si s nimi môžete zaplávať a priamo ich nakŕmiť.

Plávanie s rajami trvá približne 30 minút, potom máte približne rovnaký čas na nerušené šnorchlovanie pri koralovom útese.

Po návrate na pevninu dostanete ako pozornosť pohár silného punču alebo čistého rumu.

Celkovo trvá prehliadka s rajami asi 60-75 minút a určite ju môžeme odporučiť.

Cena prehliadky mesta rají

Kúpanie s rajami s kŕmením a šnorchlovaním pri koralovom útese stojí 60 usd na osobu. Môžete platiť aj kartou alebo východokaribskými dolármi, v takom prípade je cena 165 xcd na osobu.

Doprava do mesta rají

Malý prístav je trochu skrytý a značenie z hlavnej cesty je veľmi nejasné. Napriek tomu je najjednoduchšia doprava do Stingray City autom. Najskôr sa treba vydať na východ ostrova smerom k mestečku Willikies. Hneď na jeho začiatku odbočte doľava a po celý čas sa držte hlavnej cesty rovno. Postupne sa zužuje a môže sa vám stať, že ste vstúpili do obytnej zóny bez možnosti úniku, ale pokračujte v ceste.

Keď sa ulica začne prudko stáčať doľava a nadol, zostáva vám prejsť už len posledných pár metrov. Na mieste je bezplatné parkovisko, ale ak je parkovisko plné, zastavte na okraji cesty.

Cena za taxík zo St. John's vychádza na približne 35 usd.

Najbližšia autobusová zastávka je zastávka autobusu 33 (približná poloha na google.com/maps), ktorý premáva v priemere raz za 15-20 minút zo St John's, sa nachádza na hlavnej ulici asi 1 km od Stingray City.

Čo vidieť v okolí

Objavte všetky miesta, ktoré môžete vidieť v Antigua a Barbuda.

Tento článok môže obsahovať partnerské odkazy, z ktorých môže naša redakcia získať provízie, ak kliknete na odkaz. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.