Devil's Bridge

Diablov most

Ak vás omrzí plávanie a šnorchlovanie v mori, pozrite sa na Karibik z inej perspektívy a vyberte sa do prírodnej pamiatky Devil's Bridge. Malý skalnatý polostrov tvoria rozoklané vápencové útesy a more ukazuje svoju silu tým, že búši do skál.

Antigua - 10 najlacnejších hotelov na booking.com

Samotný polostrov je úplne holý s niekoľkými lavičkami a zákutiami. Výhľady na otvorené more sú odzbrojujúce a Diablov most miestami pôsobí ako koniec sveta.

Diablov most je malý a výhľadmi tu nestrávite viac ako 20 minút. S pevninou ho spája prirodzená šija a na malých plážach na oboch stranách sa môžete aj kúpať. Priamo na polostrove môžete navštíviť niekoľko stánkov so suvenírmi alebo toalety.

Ako sa tam dostať?

K Diablovmu mostu sa dostanete len autom po poľnej ceste, ktorá odbočuje z cesty smerom na Long Bay. Diablov most sa nachádza asi 2,5 km východne od mestečka Willikies (cesta do: google.com/maps).

Rezervujte si auto na letisku Antigua

Očakávajte, že posledný úsek dlhý asi 1 km bude plný dier a kameňov, ale s opatrnosťou je prejazdný pre všetky typy áut. Priamo na polostrove je k dispozícii bezplatné parkovisko.

Čo vidieť v okolí

Objavte všetky miesta, ktoré môžete vidieť v Antigua a Barbuda.

Tento článok môže obsahovať partnerské odkazy, z ktorých môže naša redakcia získať provízie, ak kliknete na odkaz. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.