Deep Bay

Hlboká zátoka

Pomerne široký, ale chránený záliv s pokojnou vodou, krásnou plážou, skvelými podmienkami na šnorchlovanie a historickou pevnosťou. Toto je Deep Bay, jedno z najlepších miest na kúpanie na Antigue.

Rezervujte si ubytovanie na Antigue na booking.com

Zatiaľ čo južná časť pláže je rušnejšia kvôli priľahlému hotelovému rezortu, severná časť je mimoriadne pokojná, navyše s dostatkom tieňa od vzrastlých stromov.

Kúpanie a vybavenie pláže

Zátoka Deep Bay víta turistov krištáľovo čistou vodou a pozvoľným vstupom do mora. Povrch pláže tvorí jemný biely piesok, ktorý sa na okraji brehu a vo vode môže meniť na kamienky.

Voda je vďaka zátoke veľmi pokojná, takže kúpanie je bezpečné.

Väčšina pláže je úplne bez vybavenia, len na najjužnejšom cípe nájdete drahý bar a ležadlá pre hotelových hostí. Výhodou sú vzrastlé stromy a kríky priamo na pláži, ktoré poskytujú prirodzený tieň.

Šnorchlovanie v zátoke Deep Bay

Zátoka patrí k najlepším miestam na šnorchlovanie na celom ostrove Antigua, na juhu sa nachádza len pláž Galleon, kde okrem bohatého podmorského života môže zaujať prvenstvo vrak potopenej lode.

Najbohatší podmorský život je určite v severnej časti zátoky Deep Bay pozdĺž členitých útesov.

Ubytovanie na pláži

Deep Bay sa nachádza v odľahlejšej západnej časti ostrova a okrem luxusného rezortu Royalton Antigua ***** tu nie sú žiadne hotely. Najbližšie iné ubytovanie nájdete v hlavnom meste St.

Doprava do Deep Bay

Na pláž sa dostanete len autom alebo taxíkom. Južnú časť zaberá veľký hotelový rezort, cez ktorý sa dá na pláž prejsť pešo, ale nie autom.

Rezervujte si auto na letisku Antigua

Výhodnejšie je ísť autom na severný koniec pláže, kde je bezplatné improvizované parkovisko, ktoré nikdy nie je plné. Odtiaľ stačí prejsť cez malý nový most pre peších a prejsť asi 70 metrov po chodníku cez les.

Autom pôjdete vždy smerom na západ cez Svätý Ján. Na prvom kruhovom objazde za mestom odbočte doprava a pokračujte stále po asfaltke, až kým neprídete k vchodu do rezortu Royalton. Tu musíte pokračovať rovno po štrkovej ceste a na križovatke pre "Trafalgar Apartments" odbočiť doľava a pokračovať po nespevnenej ceste. Tá je miestami veľmi rozbitá, preto odporúčame dodržiavať minimálnu rýchlosť, ale s opatrnosťou je prejazdná aj pre tie najmenšie autá.

Túra do pevnosti Fort Barrington

Medzi parkoviskom a plážou sa na malom pahorku týči stará pevnosť Fort Barrington z roku 1779. Je to vlastne jediná pevnosť na Antigue, ktorá kedy zažila skutočnú vojenskú akciu, keď admirál Barrington koncom 18. storočia odrazil francúzsky útok.

K pevnosti vedie niekoľko strmých, ale krátkych ciest, zrúcaniny sú kedykoľvek bezplatne prístupné a ponúkajú krásny výhľad na more a nákladný prístav v St.

Čo vidieť v okolí

Objavte všetky miesta, ktoré môžete vidieť v Antigua a Barbuda.

Tento článok môže obsahovať partnerské odkazy, z ktorých môže naša redakcia získať provízie, ak kliknete na odkaz. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.