Antigua a Barbuda - kde sa ubytovať

Antigua a Barbuda

Ubytovanie bude najväčšou položkou vo vašom rozpočte pri ceste na Antiguu a Barbudu. Ktoré miesta sú najlacnejšie na ubytovanie? A kde sú najlepšie? Prečítajte si v tejto kapitole.

Kde sa ubytovať na Antigue

Antigua vám ponúkne mnoho luxusných uzavretých rezortov, ktoré nemusíte opustiť počas celej dovolenky, ako aj súkromné penzióny alebo apartmány, kde miestni obyvatelia prenajímajú izbu alebo celý objekt.

Pred kúpou letenky odporúčame skontrolovať dostupné ponuky a najmä ceny:

Ak sa chystáte na Antiguu v hlavnej sezóne, teda v období od decembra do marca, rezervujte si ubytovanie v dostatočnom predstihu, aj 6 a viac mesiacov! Ponuky rýchlo ubúdajú a ceny výrazne stúpajú s blížiacim sa dátumom vašej cesty.

Pláže s najlepšími rezortmi

Uprednostňujete pobyt v súkromí luxusných rezortov? Vyberte si z týchto miest:

Jolly Harbour

Jeden z najznámejších rezortov v Karibiku ponúkne hotely a ubytovanie vo vilách v oplotenom areáli. Krásne pláže dopĺňa prístav pre luxusné jachty alebo veľký supermarket.

Dickenson Bay

Známa pláž na severe Antiguy patrí k najživším a najlepšie vybaveným na ostrove. Dickenson Bay sa navyše nachádza v blízkosti letiska aj prístavu v St John's, takže sa môže pochváliť najlepšou dostupnosťou zo všetkých pláží.

Long Bay

Menšia, živá pláž s množstvom obchodov a širokou ponukou vodných aktivít sa nachádza na východe ostrova, pričom okolie vypĺňajú tri väčšie hotelové rezorty. Zátoka Long Bay je ideálna na aktívnu dovolenku spojenú s oddychom na pláži.

Lacnejšie letoviská

Pojem "lacnejšie letovisko" je v prípade Antiguy dosť zavádzajúci, napriek tomu je na ostrove niekoľko miest, kde prevládajú menšie hotely a penzióny nad mimoriadne drahými rezortmi.

English Harbour/Falmouth

Jedna z najkrajších oblastí Antiguy je obľúbená u turistov s batohom na chrbte aj u majiteľov luxusných jácht. English Harbour je skvelým miestom na strávenie aktívnejšej dovolenky, objavovanie ostrova, kúpanie a šnorchlovanie.

Old Road a Urlings

Pokojné mestečká na juhozápadnom pobreží sú skvelým miestom pre lacnejšie ubytovanie v apartmánoch a menších rezortoch. Na tomto úseku pobrežia nájdete niekoľko menších krásnych pláží, jednu na každý deň vášho týždenného pobytu.

Hlavné mesto St.

Ak nemáte prenajaté auto, ubytujte sa v hlavnom meste. Odchádzajú odtiaľto všetky autobusové linky a na malej ploche máte pohromade všetky zariadenia reštaurácií, supermarketov a služieb.

St John's však neoplýva množstvom ubytovacích zariadení. Je tu len niekoľko malých hotelov a súkromných apartmánov.

Vnútrozemie

Vo vnútrozemí nájdete najlacnejšie penzióny a súkromné izby, ale bez prenajatého auta je takmer nemožné ubytovať sa mimo pláží a letovísk. Najviac ubytovania hľadajte v dedinkách Potters a All Saints.

Najlepšie letoviská na Antigue

Nechcete robiť kompromisy vo svojom pohodlí a hľadáte najlepšie hodnotené hotelové rezorty na Antigue? Tu sú naše tipy na 3 najlepšie hotely:

Ceny hotelov na Antigue

Antigua a Barbuda je drahá destinácia, hoci v rámci karibskej oblasti sa radí skôr k mierne vyššiemu priemeru.

Za 1 noc v 2-lôžkovej izbe tu zaplatíte od 100 do 180 USD v malom hoteli alebo apartmáne a len zriedkavo nájdete ceny pod 73 eur za súkromné apartmány vo vnútrozemí.

Rezervujte si najlepší hotel pri pláži na booking.com

Najnižšie ceny v plážových rezortoch začínajú na 265 USD a v najluxusnejších hoteloch stúpajú do ľubovoľných výšok.

Najvyššie ceny sú v hlavnej sezóne, od decembra do polovice apríla. Ak cestujete v tomto období, odporúčame rezerváciu v dostatočnom predstihu (4 mesiace a viac).

Tento článok môže obsahovať partnerské odkazy, z ktorých môže naša redakcia získať provízie, ak kliknete na odkaz. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.