Galleon Beach

Pláž Galleon

Obľúbená pláž na juhu ostrova sa tiahne pozdĺž zálivu English Harbour, ale je trochu ďalej od rovnomenného mesta, a preto býva pokojná a nepreplnená.

Nájdite najlacnejší hotel v English Harbour

Pláž Galleon je ideálna na relaxačné kúpanie v pokojných vodách a je skvelým miestom na šnorchlovanie. Len niekoľko metrov od brehu leží na dne vrak malej lode, ku ktorej sa dá ľahko doplávať bez potreby výletu loďou.

Kúpanie a vybavenie pláže

Väčšina pláže sa tiahne pozdĺž súkromnej zóny, na ktorú majú prístup len majitelia nehnuteľností, ale samotná pláž je voľne a bezplatne prístupná po celej svojej dĺžke.

Pokrýva ju jemný biely piesok s minimom kamienkov, ale vstup do vody je už kamienkový, ale pozvoľný a bezpečný.

Na pláži sa nachádza malý bar s vysokými cenami, určite je lepšie priniesť si vlastné občerstvenie. Prenájom lehátok a slnečníkov tu nie je bežný. Trvalé slnečníky na západnom okraji pláže sú k dispozícii len hosťom miestneho hotelového rezortu.

Celkovo je atmosféra na pláži Galleon veľmi príjemná a vždy tu nájdete dostatok miesta.

Šnorchlovanie pri vraku lode

Pláž Galleon je jedným z najlepších miest na šnorchlovanie na Antigue. Najmä východný koniec pláže smerom k útesom Pillars of Hercules prekypuje životom. Môžete tu vidieť desiatky druhov pestrofarebných rýb a šťastie môžete mať aj na korytnačky a raje.

Najväčšou atrakciou je však vrak potopenej lode, ktorý sa nachádza len asi 30 metrov od brehu (presná poloha na google.com/maps). Môžete k nemu bez problémov doplávať z pláže.

Ako základňu na šnorchlovanie odporúčame úzky pás pláže mimo hlavnej časti pláže. Prejdite cez celú pláž Galleon, odbočte na kamenistý chodník dlhý asi 5 metrov, odbočte doprava po štrkovej ceste a na prvej odbočke (asi po 15 metroch) odbočte opäť doprava po veľmi úzkom kamenistom chodníku.

Ubytovanie pri pláži

Priamo na pláži sa nachádzajú dve rôzne ubytovacie zariadenia:

Ako sa dostať na pláž?

Pláž Galleon je vzdialená menej ako 10 minút jazdy autom od prístavu English Harbour. Auto je tiež najpohodlnejším dopravným prostriedkom.

Rezervujte si auto na letisku Antigua

Parkovacie miesta sú na začiatku pláže veľmi obmedzené, ale zvyčajne postačujú a vždy sa nejako zmestíte. Cesta je tu pomerne široká, takže zaparkovať na okraji cesty nie je problém.

Na pláž nejazdí žiadna autobusová doprava a jedinou ďalšou možnosťou je zhruba 35-minútová prechádzka (ale počítajte s veľmi strmým kopcom) alebo jazda taxíkom (cca 30 usd z English Harbour v jednom smere).

Čo vidieť v okolí

Objavte všetky miesta, ktoré môžete vidieť v Antigua a Barbuda.

Tento článok môže obsahovať partnerské odkazy, z ktorých môže naša redakcia získať provízie, ak kliknete na odkaz. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.