Antigua a Barbuda - internet a zásuvky

Antigua a Barbuda

Budete pri ceste na Antiguu a Barbudu potrebovať adaptér do elektrickej zásuvky? A aká je dostupnosť internetu a wi-fi sietí?

Elektrina a zásuvky

Miestna elektrická sieť pracuje s napätím 230 V a frekvenciou 60 Hz, čo sú hodnoty, ktoré bez problémov zvládne drvivá väčšina bežne používaných spotrebičov v Európe.

Zásuvky a zástrčky na Antigue a Barbude sú typu A a B. Zodpovedajúce typy sa používajú najmä v Severnej a Strednej Amerike, Číne alebo Japonsku. Cestujúci z iných krajín preto budú potrebovať adaptér.

  • Zásuvky typu A a B.
  • Napätie : 230 V
  • Frekvencia : 60 Hz

Internet

Bezplatné wi-fi pripojenie je k dispozícii vo všetkých hoteloch, rezortoch a ponúka ho aj prevažná väčšina súkromných prevádzkovateľov penziónov a apartmánov.

Na verejných miestach je bezplatné wi-fi dostupné v reštauráciách alebo v prevádzkach rýchleho občerstvenia.

Predplatené dátové SIM karty ponúka karibský mobilný operátor Digicel, ktorý, žiaľ, nemá na letisku pobočku. Musíte sa však zaregistrovať na webovej stránke Digicel a potom si zakúpiť predplatený balík.

Najlacnejší 3-dňový balík s 3 GB dát vyjde na 10 xcd, zatiaľ čo 7-dňový balík so 7,5 GB stojí 45 xcd.

Tento článok môže obsahovať partnerské odkazy, z ktorých môže naša redakcia získať provízie, ak kliknete na odkaz. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.