Shirley Heights

Shirley Heights

Nezabudnuteľná vyhliadka, ktorej fotografie sa objavujú na všetkých propagačných materiáloch a pohľadniciach, sa týči nad obľúbeným letoviskom English Harbour v južnej časti Antiguy.

Nájdite si najlacnejší hotel v English Harbour

Najlepší čas na návštevu je počas celého dňa. Vyhliadka ponúka ráno úchvatné východy slnka a večer západy slnka, ktoré bez preháňania patria k najkrajším na svete.

Tri vyhliadky na pozadí zrúcanín pevnosti

Vo výške 100 až 120 metrov nad morom nájdete tri rôzne vyhliadkové body:

  • Shirley Heights Lookout - Najkrajšia vyhliadka na anglický a falmouthský prístav, ale slnko nezapadá priamo nad zátokou, ale trochu bokom nad otvoreným morom. Z tejto vyhliadky môžete vidieť aj susedné ostrovy Montserrat a Guadeloupe. Vo štvrtok a v nedeľu večer sa platí vstupné 10 usd, po zvyšok času je návšteva voľná.
  • The Blockhouse - Z vyhliadky na najväčšej pevnosti je výhľad na východné pobrežie Antiguy, a preto ponúka nádherné východy slnka.
  • Interpretation Center - Vyhliadka pri informačnom centre s malým obchodom so suvenírmi sa môže pochváliť najlepším výhľadom na západy slnka, ktoré prechádzajú takmer presne nad obzor nad anglickým prístavom, ale väčšinu dní sa zatvára o 17.00 hod. a cez plot sa na vyhliadku nedá dostať. Zvyčajne býva otvorená nepravidelne až do večera, vždy však môžete pokračovať na ďalšie vyššie uvedené vyhliadkové miesta, ku ktorým vedie tá istá cesta.

Na všetkých vyhliadkových miestach môžete voľne navštíviť ruiny vojenských pevností z 18. storočia, ktoré slúžili ako strážne pevnosti na obranu južného pobrežia a dôležitého vojenského prístavu English Harbour.

Grilovacia párty

Najobľúbenejšou vyhliadkou Shirley Heights je zachovalý dom s vonkajšou reštauráciou a barom, kde sa každý štvrtok a nedeľu od 16.00 do 22.00 h konajú grilovacie párty.

V tieto dni sa na vyhliadku dostanete len po zaplatení vstupného, ktoré je 10 usd alebo 25 xcd a platí sa len v hotovosti na vyhliadke pred vstupom.

Ceny nápojov na mieste sa potom pohybujú okolo 6 usd. Podrobnosti nájdete na webovej stránke: shirleyheightslookout.com

Ako sa dostať na Shirley Heights?

Všetky 3 rozhľadne sú ľahko dostupné autom. Z anglického prístavu vedie nezvyčajne dobrá asfaltová cesta a cesta sem z mesta trvá približne 15 minút.

Rezervujte si auto na letisku Antigua

Parkovanie je na všetkých vyhliadkových miestach bezplatné a vždy je tu dostatok voľných miest.

Taxík z English Harbour a späť vyjde približne na 30 usd.

Z pláže Galleon Beach na vyhliadku Shirley Heights vedie cez les turistická trasa s veľkým prevýšením (mapa trasy na en.mapy.cz).

Čo vidieť v okolí

Objavte všetky miesta, ktoré môžete vidieť v Antigua a Barbuda.

Tento článok môže obsahovať partnerské odkazy, z ktorých môže naša redakcia získať provízie, ak kliknete na odkaz. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.