Pigeon Point Beach

Pláž Pigeon Point

Táto idylická malá pláž v pokojnej zátoke Falmouth Harbour sa nachádza v blízkosti obľúbeného letoviska English Harbour a je jednou z najprístupnejších pláží na ostrove.

Nájdite najlacnejší hotel v English Harbour

Pláž Pigeon Point je obľúbeným miestom na pozorovanie úchvatných západov slnka, ktoré tu takmer presne zapadajú za horizont nad úzkym vstupom do zálivu a susedným ostrovom Montserrat.

Kúpanie a vybavenie pláže

Na pláži Pigeon Point vás privíta jemný biely piesok náhodne popretkávaný stromami, ktoré vytvárajú vzdušné a zároveň tienisté prostredie. Časť pláže ďalej do mora je čisto trávnatá, zatiaľ čo samotné okraje pláže Pigeon Point sú kamenisté.

Vstup do vody je pozvoľný a veľmi bezpečný, rovnako ako kúpanie v mimoriadne pokojnej zátoke.

Na pláži sa nachádzajú altánky s lavičkami a reštaurácia.

Pláž Pigeon Point je veľmi obľúbená medzi miestnymi obyvateľmi aj turistami a býva dosť preplnená, ale svoje miesto si vždy nájdete. Celkovo je pláž dlhá asi 200 metrov a široká od 2 do 15 metrov.

Kľudnejšia a divokejšia pláž Widnward

Malý polostrov, na ktorom sa nachádza Pigeon Point, je vo všeobecnosti skvelým miestom na kúpanie.

Ak vás omrzí pláž Pigeon Point so živšou atmosférou na pevnine, ale pokojným morom, môžete odtiaľto prejsť asi 5 minút cez oplotenú obytnú zónu na úplne inú pláž Windward Beach.

Táto pláž je priestrannejšia, úplne bez vybavenia, s väčšími vlnami a minimom návštevníkov. Na pláži Windward sa zvyčajne nachádzajú len jednotky ľudí.

Pláž je verejne prístupná pre peších, stačí povedať recepčnému v rezidencii, že chcete ísť na Windward Beach, a ten vás nasmeruje po krátkej piesočnatej ceste.

Ako sa dostať na pláž?

Z centra mesta English Harbour vedú na pláž Pigeon Point dve asfaltové ulice, ktoré sú voľne prístupné pre všetky autá. Priamo pri pláži je dostatočne veľké bezplatné parkovisko, na ktorom sa vždy nájde voľné miesto.

Rezervujte si auto na letisku Antigua

Na pláž však nejazdí žiadna autobusová doprava, väčšina cestujúcich sa sem dostane pešo po krátkej, kopcovitej ceste. Z centra mesta English Harbour sa sem dostanete za približne 20 minút (približne 1 km).

Čo vidieť v okolí

Objavte všetky miesta, ktoré môžete vidieť v Antigua a Barbuda.

Tento článok môže obsahovať partnerské odkazy, z ktorých môže naša redakcia získať provízie, ak kliknete na odkaz. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.