Pink Sand Beach

Ružová piesočná pláž

Pláž Pink Sand Beach je najznámejšou plážou na málo navštevovanom ostrove Barbuda. Tiahne sa pozdĺž 8-kilometrového úseku južného pobrežia a hoci je najnavštevovanejšou z celého ostrova, zriedkakedy sa na nej stretne viac ako niekoľko desiatok ľudí naraz.

Zobraziť dostupné ubytovanie - Barbuda

Ako už názov napovedá, pláž je obľúbená najmä pre svoj nezvyčajný ružový odtieň.

Čo spôsobuje ružovú farbu pláže?

Pláž Pink Sand Beach je v skutočnosti pokrytá jemným bielym pieskom, ktorého výrazný ružový odtieň spôsobujú početné pramene mušlí, ktoré sú takto sfarbené.

Aj preto nie je stopercentne isté, že pláž Pink Sand Beach bude v čase vašej návštevy skutočne ružová. Všetko závisí od aktuálneho množstva vyplavovaných mušlí.

Vybavenie pláže

Čaká na vás osem kilometrov samoty a zabudnutia. Dva malé bary nájdete len na samom východnom konci pláže, kde sa nachádza hlavný prístav trajektov Barbuda. Zvyšok pláže je úplne necivilizovaný a úplne bez vybavenia.

Vstup do mora je pozvoľný a plytčiny sa stále tiahnu desiatky metrov od brehu. Plážová obuv sa odporúča práve kvôli obrovskému množstvu malých mušlí.

Ubytovanie pri pláži

Napriek tomu, že väčšina pláže je mimo akejkoľvek zástavby, v blízkosti móla narazíte na niekoľko pekných jednoduchých, ale účelne zariadených domčekov Harrys Cottages.

Ako sa dostať na pláž?

Pláž Pink Sand Beach je jediným ľahko dostupným turistickým miestom na Barbude. Na jej východnom konci totiž nájdete prístavisko pravidelného trajektu Barbuda Express z Antiguy.

Cestovné poriadky a rezervácie lístkov nájdete na stránke: barbudaexpress.com.

Keďže loď z Antiguy prichádza ráno a odchádza popoludní, môžete si ľahko urobiť vlastný celodenný výlet z Antiguy.

Čo vidieť v okolí

Objavte všetky miesta, ktoré môžete vidieť v Antigua a Barbuda.

Tento článok môže obsahovať partnerské odkazy, z ktorých môže naša redakcia získať provízie, ak kliknete na odkaz. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.