Dickenson Bay

Dickenson Bay

Dickenson Bay je miestom pre cestujúcich, ktorí chcú mať plný komfort služieb a zariadení plážového rezortu. Pláž v Dickenson Bay je najlepšie vybavená v celej Antigue. Žije dňom i nocou, a hoci jej väčšinu zaberajú hotelové rezorty, široká verejnosť má prístup na celú jej dĺžku bez obmedzení.

Antigua - 10 najlacnejších hotelov na booking.com

Pláž je dlhá približne 500 metrov a je najnavštevovanejšou na ostrove. Napriek tomu sa tu vždy dá nájsť voľné miesto, najmä na severnom konci pláže.

Kúpanie a vybavenie pláže

Podobne ako ostatné pláže, aj Dickenson Bay pokrýva jemný biely piesok a vstup do vody je pozvoľný. More tu nie je také pokojné ako v iných zátokách, pretože Dickenson Bay je oveľa širšia, a teda otvorenejšia. Napriek tomu tu vlny nie sú nebezpečné, len podmienky na šnorchlovanie nie sú v zátoke Dickenson Bay veľmi dobré.

Prakticky celú pláž lemujú bary, reštaurácie a požičovne lehátok pre verejnosť. Pripravte sa na naozaj vysoké ceny: za prenájom dvoch ležadiel a slnečníka plus nejaký obed a nápoj na jeden deň tu ľahko zaplatíte viac ako 80 usd.

V južnej časti pláže môžu byť niektoré služby vyhradené pre hotelových hostí miestneho letoviska.

Ubytovanie na pláži

Dickenson Bay je obklopený niekoľkými plážovými rezortmi za typické karibské ceny.

V prípade najlacnejšieho aparthotela Bucaneer Beach Club *** očakávajte ceny okolo 238 eur za noc, zatiaľ čo najdrahší luxusný Sandals Grande Resort ***** zvyčajne neklesne pod 1466 eur za noc.

Ako sa dostať na pláž?

Najväčším problémom v Dickenson Bay je doprava. Verejný prístup je možný len cez úzku uličku medzi hotelmi (google.com/maps), kde je len veľmi málo miest na parkovanie: bývajú obsadené okolo 9:00. Potom musíte komplikovane a nie veľmi bezpečne zaparkovať pozdĺž hlavnej cesty alebo jednoducho ísť na inú pláž.

Rezervujte si auto na letisku Antigua

Zo západnej autobusovej stanice v St John's do Dickenson Bay premáva aj autobus/autobus linky 50, ktorý premáva v nepravidelných intervaloch (keď sa naplní), t. j. približne raz za 10 až 40 minút. Autobusová zastávka sa nachádza na križovatke hlavnej cesty a jedinej prístupovej cesty približne 150 metrov od pláže.

Čo vidieť v okolí

Objavte všetky miesta, ktoré môžete vidieť v Antigua a Barbuda.

Tento článok môže obsahovať partnerské odkazy, z ktorých môže naša redakcia získať provízie, ak kliknete na odkaz. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.