Frigate Bird Sanctuary

Útočisko fregát

V ťažko prístupných lagúnach severozápadnej Barbudy nájdete druhú najväčšiu kolóniu (po Galapágoch) fregatiek, fotogenických vtákov s výrazným červeným hrdlovým vakom, ktorý sa vždy nafúkne, keď sa samce dvoria.

Pravidelne tu celoročne hniezdi 5 000 fregát. Námluvy samcov trvajú od septembra do apríla, pričom najväčšiu šancu vidieť červeno-čierne vtáky máte v decembri a januári.

Zobraziť dostupné ubytovanie - Barbuda

Vtáčiu lagúnu obýva viac ako 170 ďalších druhov vtákov, čo z nej robí povinné miesto pre všetkých amatérskych ornitológov.

Ako sa sem dostať?

Ak sa na Barbude zdržíte viac dní, jediným spôsobom, ako sa dostať do vtáčej rezervácie Frigate Bird Sanctuary, sú licencované súkromné lode, ktoré vyplávajú z prístavu priamo v centre jediného mesta Codrington.

Cesta do hniezdnej oblasti zvyčajne trvá približne 90 minút a stojí približne 20 usd.

Ak cestujete na Barbudu len na jednodňový turnus z Antiguy, odporúčame využiť Barbuda Express, organizovanú turistickú spoločnosť, ktorá prevádzkuje pravidelné trajekty. Podrobnosti nájdete na webovej stránke: barbudaexpress.com/tours-charters.

Čo vidieť v okolí

Objavte všetky miesta, ktoré môžete vidieť v Antigua a Barbuda.

Tento článok môže obsahovať partnerské odkazy, z ktorých môže naša redakcia získať provízie, ak kliknete na odkaz. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.