Jolly Beach

Veselá pláž

Jolly Harbour s rovnomennou plážou sa považuje za najluxusnejšie letovisko na Antigue a Barbude a môže sa porovnávať s letoviskami v USA. Uzavretá komunita zahŕňa niekoľko hotelových rezortov a stovky chát na dlhodobý prenájom turistom.

Jolly Beach - zľavnené apartmány pri pláži

Nachádza sa tu aj prístav plný luxusných jácht a samozrejme nádherná priestranná pláž.

Vybavenie pláže a verejný prístup

S dĺžkou viac ako 800 metrov je pláž Jolly Beach najdlhšou na ostrove Antigua a jednou z najnavštevovanejších. Aj napriek tomu tu nájdete dostatok miesta pre seba a najmä severný koniec pláže býva preplnený.

Severný koniec pláže je chudobnejší na vybavenie - na začiatku pláže nájdete požičovňu lehátok a slnečníkov (20 usd na deň za sadu) a 2 malé bary.

Južná časť je upravenejšia a sú tu luxusnejšie bary, ale niektoré služby (napr. požičovňa ležadiel alebo ponuka niektorých vodných športov) sú dostupné len pre hostí priľahlého letoviska.

Vstup do vody na pláži Jolly je pozvoľný a more je zvyčajne veľmi pokojné. Dno nie je členité, a preto pláž Jolly Beach nie je veľmi vhodná na šnorchlovanie.

Vstup na pláž je voľný a je určený pre všetkých, nielen pre hostí ubytovaných v Jolly Harbour.

Ubytovanie v Jolly Harbour

Ubytovanie v Jolly Harbour nie je lacné, ale za túto cenu získate veľmi dobre udržiavané letovisko s vybavením, krásnu pláž a pokojné prostredie. Väčšina ubytovacích zariadení však ponúka vily pre viac osôb, takže ceny za osobu a noc sa pohybujú od 55 eur 73 eur .

Príkladom sú vysoko hodnotené apartmány Pimento Villa, zatiaľ čo najlacnejšie ubytovanie poskytujú Harbour Island Residences alebo Sugarfields Villa.

Služby a zariadenia v letovisku Jolly Harbour

Mesto ponúkne niekoľko reštaurácií, väčšinou drahšieho a luxusnejšieho charakteru. V miestnom prístave sa nachádza niekoľko agentúr ponúkajúcich výlety loďou, potápanie a prenájom jácht.

V centre Jolly Harbour sa nachádza veľmi dobre vybavený supermarket Epicurean, ktorý má aj lekáreň a tri bankomaty.

Doprava do Jolly Harbour a parkovanie

Jolly Harbour sa nachádza na západnom pobreží a je prístupný po hlavnej ceste Valley Road zo Saint John's. Táto cesta je na väčšine svojej trasy nová a patrí k najlepším v krajine.

Rezervujte si auto na letisku Antigua

Verejný prístup je voľný bez obmedzení do oblasti okolo supermarketu. Do samotných víl a hotelov majú prístup len ich hostia cez strážené vrátnice. K dispozícii je však aj veľké parkovisko pre širokú verejnosť označené ako "Plážové parkovisko". Parkovanie je tu bezplatné a bez časového obmedzenia.

Do Jolly Harbour sa dostanete aj autobusom/mikrobusom. Linky 20 a 22 odchádzajú z autobusovej stanice St. John's West v priemere každých 5 až 20 minút a cestovné do hlavného mesta je 2,75 xcd. Autobusy nejazdia priamo do Jolly Harbour, ale zastavujú na hlavnej ceste na križovatke (miesto na google.com/maps), odkiaľ musíte prejsť asi 1 km na pláž.

Čo vidieť v okolí

Objavte všetky miesta, ktoré môžete vidieť v Antigua a Barbuda.

Tento článok môže obsahovať partnerské odkazy, z ktorých môže naša redakcia získať provízie, ak kliknete na odkaz. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.