Petra tou Romiou

Afroditina skala

Cyprus je opradený mnohými mýtickými legendami, ktoré sa viažu na starogrécke mýty a legendy.

Jednou z nich je legenda o gréckej bohyni lásky Afrodite, ktorá sa každý rok znovu a znovu vynárala z vody, očistená a panenská - práve tu, na pláži Petra tou Romiou, ktorej dominujú dva mohutné skalné útvary nazývané ako inak než Afroditine skaly. Samotná pláž Petra tou Romiou sa v mnohých sprievodcoch označuje ako Afroditina pláž.

Najlacnejšie hotely v Cyprus

Legendy lásky

S plážou sú spojené aj dve významné legendy. Vďaka nim sem prúdia davy osamelých turistov a mladých žien.

Prvá legenda hovorí, že ak 7-krát oboplávate Afroditinu skalu, malý ostrovček vzdialený asi 20 metrov od pláže, zabezpečíte si večnú mladosť a večnú krásu.

Druhá legenda láka na toto romantické miesto všetkých, ktorí márne hľadajú lásku. Hovorí sa, že miestna pláž je pokrytá kamienkami v tvare srdca, a kto jeden z nich nájde, čoskoro zažije osudové stretnutie.

Pláž a kúpanie

Miestna pláž Petra tou Romiou je pokrytá väčšími kamienkami a pýši sa krásnym prostredím skál a útesov. Je to ideálne miesto na rozjímanie a kúpanie v krásnom prírodnom prostredí. Nie sú tu žiadne požičovne lehátok, reštaurácie ani letovisko.

Z priľahlého parkoviska pod hlavnou cestou vedie na pláž tunel pre peších, ktorý však nie je viditeľný priamo z pláže a neruší krásne okolie.

Ubytovanie pri pláži

Ak sa chcete ubytovať v blízkosti tejto pláže, vyberte si neďalekú dedinku Kouklia, ktorá je takmer celá zaplnená prázdninovými vilkami alebo apartmánmi. Je to ideálne miesto na strávenie veľmi pokojných dní bez ruchu veľkých miest...

Hotely a ubytovanie Kouklia

Ako sa tam dostať

Afroditina pláž je veľmi dobre dostupná autom po hlavnej pobrežnej ceste B6, značky vás tam dovedú z neďalekých miest Pafos (25 km) a Limassol (45 km). Pri pláži sa nachádza bezplatné parkovisko.

Porovnajte ceny prenájmu áut na Cypre

Na pláž sa môžete ľahko dostať aj priamo prímestskou verejnou dopravou na linke 631 v meste Pafos. Lístok stojí len 1,50 eur.

Čo vidieť v okolí

Objavte všetky miesta, ktoré môžete vidieť v Cyprus.

Tento článok môže obsahovať partnerské odkazy, z ktorých môže naša redakcia získať provízie, ak kliknete na odkaz. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.