Hrobky kráľov Pafos

Hrobky kráľov

Jednou z najnavštevovanejších pamiatok na Cypre sú Hrobky kráľov na pobreží neďaleko centra mesta Pafos. Toto pohrebisko, doslova vytesané do skál v útese nad morom, je rozsiahla nekropola s podzemnými aj nadzemnými časťami, miestami veľmi dobre zachovanými. Pochádza približne zo 4. storočia pred n. l.

Hotely a ubytovanie Pafos

Hrobky kráľov neboli určené pre kráľov...

Hoci názov miesta evokuje, že majestátne hrobky, z ktorých niektoré majú dokonca steny pokryté bohatými freskami a vchod s monumentálnymi dórskymi stĺpmi, slúžili ako pohrebiská pre kráľov, nie je to tak. Na miestnych nekropoliach sa pochovávali najmä veľmi bohaté alebo významné osobnosti antického mesta a širšieho okolia.

V súčasnosti bolo na lokalite objavených celkovo 9 hrobov, pričom niekoľko ďalších je v štádiu archeologického výskumu.

Vstupné a otváracie hodiny

Lokalita je v lete otvorená od 8:30 do 19:30, v zime len do 17:00.

Vstupné je len 2,50 eur.

Oficiálna webová stránka: www.mcw.gov.cy

Ako sa tam dostať

Areál sa nachádza severne od centra mesta Pafos pri pobreží a parkovať môžete zadarmo na veľkom parkovisku hneď pri vstupe.

Približne 50 metrov od vchodu sa nachádza aj autobusová zastávka mestskej linky 615, ktorou sa dostanete na centrálnu promenádu v blízkosti archeologického parku Nea Paphos, ako aj na obľúbenú pláž v Koralovej zátoke.

Čo vidieť v okolí

Objavte všetky miesta, ktoré môžete vidieť v Cyprus.

Tento článok môže obsahovať partnerské odkazy, z ktorých môže naša redakcia získať provízie, ak kliknete na odkaz. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.