Cyprus - ako sa tam dostať

Cyprus

Na Cyprus sa dá dostať len letecky cez dve medzinárodné letiská v Cyperskej republike. Na Cyprus nepremávajú žiadne pravidelné trajekty.

Letecky na Cyprus bez cestovnej kancelárie

Okolo roku 2017 začali Cyprus objavovať nízkonákladové letecké spoločnosti, čo výrazne znížilo priemernú cenu letov na ostrov. V Cyperskej republike sa nachádzajú dve medzinárodné letiská:

  • Letisko Larnaka LCA - najväčšie medzinárodné letisko so spojením do celej Európy a na Blízky východ. Larnaka LCA - najväčšie medzinárodné letisko so spojením do Európskej únie a Európy. V Larnake majú dominantné postavenie letecké spoločnosti Cyprus Airways a Wizz Air.
  • Letisko Pafos PFO - druhé medzinárodné letisko na západnom Cypre, ktorému dominuje spoločnosť Ryanair, je najlepšou základňou na cestovanie do letovísk v okolí Pafosu, Coral Bay a Polis Chrysochous.

Ceny leteniek z kontinentálnej Európy sa počas letných prázdnin pohybujú okolo 250 eur za spiatočnú cestu, pričom je malá šanca na nižšiu cenu, ak letíte v pevnom termíne. Mimo sezóny sú k dispozícii aj ponuky letov pod 80 eur

Vyhľadávanie letov na Cyprus

Vstup na Cyprus cez Severný Cyprus

Tretie letisko(Ercan ECN) na ostrove nájdete v medzinárodne neuznanej Severocyperskej tureckej republike. Je možné vstúpiť na "južný" Cyprus cez Severný Cyprus? A môžem priletieť do Cyperskej republiky (južný Cyprus) a odletieť zo severného Cypru?

Podrobné informácie nájdete v kapitole Víza.

Trajekty na Cyprus

Do Cyperskej republiky nepremávajú žiadne pravidelné trajekty.

Do Severocyperskej tureckej republiky sa môžete dostať len loďou z Turecka.

Tento článok môže obsahovať partnerské odkazy, z ktorých môže naša redakcia získať provízie, ak kliknete na odkaz. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.