Cyprus - internet a zásuvky

Cyprus

Zistite, či budete pri ceste na Cyprus potrebovať adaptér do elektrickej zásuvky alebo ako je dostupný internet a signál mobilného telefónu.

Vyhľadávanie ubytovania na Cypre

Elektrina a zásuvky

Elektrická sieť na Cypre pracuje s frekvenciou 50 Hz a koncovým napätím 240 V. Vzhľadom na prepojenie so Spojeným kráľovstvom však existujú britské zásuvky, ktoré sú odlišné od zvyšku Európy. Cyprus je jednou z mála európskych krajín, do ktorých budete potrebovať adaptér do zásuviek.

Zásuvky a zástrčky používané na Cypre sú "britské", t. j. typ G s tromi obdĺžnikovými otvormi. Každá zásuvka má dokonca vlastný vypínač (zvyčajne hneď vedľa otvorov), ktorým môžete vypnúť prívod elektriny do nej. České zástrčky a spotrebiče vždy potrebujú adaptér pre tieto typy zásuviek, vrátane mobilných telefónov alebo holiacich strojčekov.

  • Zásuvky - G
  • Napätie - 230 V
  • Frekvencia - 50 Hz

Internet

Cyprus je súčasťou EÚ, takže vaše mobilné dáta budú fungovať bez roamingových poplatkov pre všetkých občanov EÚ, Islandu, Nórska alebo Spojeného kráľovstva. Internetové pokrytie na Cypre je v pobrežných oblastiach veľmi dobré, v horách niekedy slabšie.

POZOR pri cestách na severný Cyprus, ktorý je mimo EÚ a kde si za dáta priplatíte. Pred prekročením hraníc si preto nezabudnite vypnúť dátový roaming, aby ste sa vyhli nepríjemným účtom.

Verejné wi-fi siete ponúka drvivá väčšina hotelov a penziónov a sú dostupné v mnohých väčších reštauráciách.

Volanie na

Pre telefonovanie na Cypre platia rovnaké pravidlá pre mobilných operátorov z EÚ, Nórska a Spojeného kráľovstva ako pre domáce hovory.

Z Cypru teda zavoláte domov za rovnaké ceny a tarify, ako keby ste žili v EÚ, Nórsku alebo Spojenom kráľovstve. Pri cestovaní na Cyprus neočakávajte žiadne dodatočné roamingové poplatky.

Ak ste z krajiny mimo EÚ, získajte cyperskú dátovú e-sim rýchlo a jednoducho na webe airalo.com.

Tento článok môže obsahovať partnerské odkazy, z ktorých môže naša redakcia získať provízie, ak kliknete na odkaz. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.