Omodos

Omodos

Omodos je malebná dedinka ležiaca na južnom úpätí pohoria Troodos, ktorá láka turistov svojím typickým príkladom cyperskej horskej architektúry malých kamenných domčekov v úzkych uličkách a vynikajúcimi vinicami v okolí. Urobte si výlet do hôr a navštívte nádherné okolie plné lesov, výhľadov a krásnych dediniek.

Porovnajte ceny prenájmu áut na Cypre

Víno, kláštor, hory...

Jednou z hlavných atrakcií dedinky Omodos je miestna výroba vína. Na jej veľkosť tu nájdete nezvyčajnú koncentráciu taverien a vinární, z ktorých takmer všetky ponúkajú bezplatné vzorky miestnych vín.

Centru obce dominuje nádherný kamenný kláštor Timios Stavros zo 17. storočia, ktorého návšteva bude oázou pokoja.

Hoci Omodos nie je v centre pohoria Troodos, vďaka svojej popularite a známosti poskytuje viac ubytovacích kapacít ako iné horské dediny a môže slúžiť ako dobrý východiskový bod na výlet do hôr.

Ubytovanie

Omodos ponúka niekoľko možností ubytovania, väčšinou v dobre hodnotených apartmánoch alebo malých penziónoch. Ceny ubytovania sa tu pohybujú od 75 eur do 90 eur za noc pre 2 osoby.

Hotely a ubytovanie Omodos

Doprava

Dedina leží asi 40 km od Limassolu alebo 60 km od Pafosu a je ľahko dostupná autom po kľukatých, ale pekných horských cestách. Pred dedinou sa nachádza väčšie parkovisko, ktoré je bezplatné.

Ľahko sa sem dostanete aj autobusovou linkou 40 z Lemesosu (Limassol), ktorá premáva 5-krát denne počas pracovných dní a 1-2-krát denne počas víkendov. Lístok stojí 1,50 eur.

Čo vidieť v okolí

Objavte všetky miesta, ktoré môžete vidieť v Cyprus.

Tento článok môže obsahovať partnerské odkazy, z ktorých môže naša redakcia získať provízie, ak kliknete na odkaz. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.