Darkwood Beach

Pláž Darkwood

Pláž Dakrwood je menšia pláž hneď vedľa hlavnej cesty v údolí a je tiež jednou z mála pláží na ostrove, kde autobusy zastavujú v tesnej blízkosti.

Antigua - 10 najlacnejších hotelov na booking.com

Povrch pláže tvorí jemný biely piesok a vstup do vody je pozvoľný a bezpečný. More je tu väčšinu času pokojné s miernymi vlnami, ale keďže pláž Darkwood nie je chránená žiadnym zálivom, môžu sa vyskytnúť väčšie vlny.

Pláž je veľmi dobre vybavená lacným občerstvením, zariadeniami na vodné športy a požičovňou lehátok a slnečníkov.

Vo všeobecnosti možno pláž Darkwood nie je najkrajšou plážou na Antigue, ale rozhodne je jednou z najdostupnejších a najlepšie vybavených pre nízkonákladové typy cestovateľov.

Zaparkovať môžete kdekoľvek pozdĺž hlavnej cesty doslova pár metrov od pláže a miest je tu dostatok. Okrem toho okolo pláže premáva autobusová linka číslo 22 zo Saint John's (West Bus Station) alebo Jolly Harbour. Interval nie je pravidelný, ale počas dňa zvyčajne premáva aspoň raz za 30 minút.

Ubytovať sa môžete v luxusnom 4* hoteli Tamarind Hills alebo v lacnejšom Orrie's Beach Bar and Hotel asi 2 km južne na menšej pláži Turners Beach.

Čo vidieť v okolí

Objavte všetky miesta, ktoré môžete vidieť v Antigua a Barbuda.

Tento článok môže obsahovať partnerské odkazy, z ktorých môže naša redakcia získať provízie, ak kliknete na odkaz. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.