Seljalandsfoss

Seljalandsfoss

Vodopád Seljalandsfoss je jedným z najnavštevovanejších miest na Islande vďaka svojej kráse, ľahkej dostupnosti a polohe v blízkosti ďalších zaujímavých miest. Určite však stojí za návštevu, pretože Seljalandsfoss je jedným z najkrajších vodopádov v Európe.

Porovnanie cien letov na Island

60 metrov od útesu

Seljalandsfoss je napájaný ľadovcovou riekou Seljalandsjá, ktorá náhle padá z útesu vysokého viac ako 60 metrov a vlieva sa do morskej zátoky vzdialenej niekoľko sto metrov.

Keďže voda padá v mieste pomerne mohutného previsu, vodopád môžete fotografovať zo zadnej strany.

Zo všetkých uhlov...

Vodopád je zaujímavý tým, že ho môžete doslova obísť a vychutnať si jeho krásu zo všetkých strán a uhlov.

Vďaka silnému previsu sa dá vodopád obísť aj zo zadnej strany, kadiaľ vedie kľukatá cestička. Kvôli hrozbe poľadovice je tento zadný chodník v zime uzavretý, ale predný chodník zostáva otvorený po celý rok.

Keďže vodopád je otočený na západ, zo zadnej strany si môžete urobiť krásne fotografie zapadajúceho slnka a dúhy, ktorú často vytvárajú slnečné lúče.

Vodopád Gljúfrabúi

Ak budete pokračovať po turistickom chodníku asi 400 metrov severne, narazíte na ďalší vodopád Gljúfrabúi, vysoký takmer 60 metrov, ktorý padá zo skaly v úzkej rokline.

Ubytovanie

Seljalandsfoss môže slúžiť ako prvá zastávka na prenocovanie počas cesty po Islande. V okruhu 2 km od vodopádu sa môžete ubytovať v niekoľkých penziónoch s cenami 110 eur za noc:

Ako sa sem dostať?

Vodopád sa nachádza len niekoľko desiatok metrov od hlavnej islandskej cesty 1 a je vzdialený 128 km od Reykjavíku (mapa trasy: google.com/maps). Pri ceste sa nachádza bezplatné parkovisko, z ktorého vedie k vodopádu turistický chodník.

Vstupné sa neplatí.

Porovnajte ceny prenájmu auta - Island

Len kúsok od vodopádu Seljalandsfoss vedie odbočka k známej lokalite Þórsmörk.

Čo vidieť v okolí

Objavte všetky miesta, ktoré môžete vidieť v Island.

Tento článok môže obsahovať partnerské odkazy, z ktorých môže naša redakcia získať provízie, ak kliknete na odkaz. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.