Sólheimajökull

Sólheimajökull

Sólheimajökull je najbližším ľahko dostupným veľkým ľadovcom v Reykjavíku a obľúbenou zastávkou na okružnej ceste. Sólheimajökull je dlhý 8 km a je najdlhším jazykom ľadovca Mýrdalsjökull.

Porovnajte ceny prenájmu áut - Island

Môžete sa prejsť okolo jazera, ktoré vzniklo topením ľadovca, a prejsť po pevnej zemi až na úroveň konca ľadovcového jazyka, odkiaľ sa vám naskytne nádherný výhľad na ľadovec.

Na ľadovec nie je možné vystúpiť priamo bez sprievodcu, ale existuje niekoľko agentúr, ktoré ponúkajú výlety (vrátane prenájmu vybavenia) na ľadovec Sólheimajökull a do ľadových jaskýň. Ceny sa pohybujú od 14 000 isk a výlety zvyčajne trvajú 2 - 4 hodiny. Pešie výlety na ľadovec Sólheimajökull ponúka spoločnosť Adventures.com.

Ako sa tam dostať?

Ľadovec je veľmi dobre dostupný autom, k jazeru vedie asfaltová cesta (č. 221), ktorá odbočuje z hlavnej okružnej cesty č. 1 vzdialenej 3 km.

Z Reykjavíku je Sólheimajökull vzdialený 165 km (pozri mapu trasy) a dá sa ideálne spojiť so zastávkou pri neďalekom vraku lietadla DC-3, pláži Reynisfjara alebo vodopáde Skógafoss.

Čo vidieť v okolí

Objavte všetky miesta, ktoré môžete vidieť v Island.

Tento článok môže obsahovať partnerské odkazy, z ktorých môže naša redakcia získať provízie, ak kliknete na odkaz. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.