Island - internet a zásuvky

Hrubozubý pufín

Zistite, či pri ceste na Island budete potrebovať adaptér do elektrickej zásuvky alebo ako je dostupný internet a mobilný signál.

Vyhľadávanie ubytovania na Islande

Elektrina a zásuvky

Elektrická sieť na Islande pracuje s frekvenciou 50 Hz a koncovým napätím 220 V. Systém napätia a zásuviek je rovnaký ako v ostatných severských krajinách.

Zásuvky a zástrčky na Islande sú typu C alebo F s dvoma okrúhlymi otvormi. Zásuvka typu F má aj dva uzemňovacie pásiky. Väčšina krajín kontinentálnej Európy používa identické zásuvky, takže cestujúci nebudú potrebovať adaptér.

Naopak, pri cestovaní z Ameriky, Veľkej Británie alebo Ázie budete adaptér pravdepodobne potrebovať.

  • Zásuvky - C a F
  • Napätie - 220 V
  • Frekvencia - 50 Hz

Internet

Hoci Island nie je súčasťou EÚ, vaše mobilné dáta budú fungovať bez ďalších poplatkov. Internetové pokrytie na Islande je veľmi dobré vo všetkých väčších mestách a v ich okolí (aspoň nad 500 obyvateľov).

Na Islande však existujú rozsiahle oblasti, ktoré sú riedko osídlené alebo úplne vyľudnené, kde nefunguje ani mobilný signál.

Verejné siete wi-fi sú k dispozícii v prevažnej väčšine hotelov a penziónov a sú dostupné aj takmer vo všetkých reštauráciách, nákupných centrách alebo turistických atrakciách.

Ak ste z krajiny mimo EÚ, získajte islandskú dátovú e-sim rýchlo a jednoducho na webe airalo.com.

Zavolajte na

Na volanie na Islande platia pre mobilných operátorov z EÚ a Spojeného kráľovstva rovnaké pravidlá, ako keby ste volali do krajiny.

Z Islandu teda budete môcť volať domov za rovnaké ceny a tarify ako doma, ak žijete v EÚ alebo v Spojenom kráľovstve. Pri ceste na Island neočakávajte žiadne dodatočné roamingové poplatky.

Tento článok môže obsahovať partnerské odkazy, z ktorých môže naša redakcia získať provízie, ak kliknete na odkaz. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.