Reykjadalur

Reykjadalur

Idylicky krásne údolie Reykjadalur je ideálnym miestom na niekoľkohodinovú zastávku počas cesty po Zlatom kruhu. V lete sviežu zelenú krajinu oblých kopcov pokrytých trávou a vresom skrášľuje rieka Reykjadalsa, pariace sa sopečné fumaroly a termálne pramene.

Porovnajte ceny prenájmu áut na Islande

Prírodné kúpele

Údolie Reykjadalur je doslova pretkané termálnymi prameňmi, ktoré tvoria niekoľko potokov a riečok neudržiavaných človekom. Jediné "neprirodzené" sú drevené chodníky vedúce pozdĺž prameňov.

Zatiaľ čo niektoré pramene sú také horúce, že sa v nich dajú variť vajíčka (a preto je veľmi nebezpečné sa v nich kúpať), iné sa spájajú so studenou vodou rieky Reykjadalsá a vytvárajú prírodné bazény s príjemnou teplotou vody okolo 30 °C, ktorá je ideálna na kúpanie.

Na vriace pramene zvyčajne upozorňujú výstražné tabule.

Hneď za mestom Hveragerði narazíte na ďalšiu termálnu oblasť známu ako Hverir.

Vyhľadávanie ubytovania - Hveragerði

Ako sa tam dostať?

Údolie Reykjadalur sa nachádza neďaleko mesta Hveragerði, v blízkosti hlavnej ostrovnej cesty 1, z ktorej musíte vyjsť v tomto meste. Prejdite ním po asfaltovej ceste a asi po 400 metroch odbočte doľava na dobre udržiavanú štrkovú cestu. Pokračujte po nej až na samý koniec cesty na bezplatné parkovisko.

Od parkoviska vedie značená trasa po celej dĺžke rieky. Na približne 4,5 km trase narazíte na niekoľko prírodných bazénov s teplou termálnou vodou, kde sa môžete okúpať a pokojne pokračovať do kopcov.

Vstup do tejto oblasti nie je spoplatnený.

Ubytovanie

Ak sa chcete vydať ďalej do kopcov, ako ideálne sa javí prenocovať 1 noc niekde v okolí.

Najviac ubytovania nájdete v meste Hveragerði, kde sa môžete ubytovať napríklad v peknom penzióne Reykjadalur s cenami od 84 eur za noc, čo je na Island veľmi dobrá ponuka.

Čo vidieť v okolí

Objavte všetky miesta, ktoré môžete vidieť v Island.

Tento článok môže obsahovať partnerské odkazy, z ktorých môže naša redakcia získať provízie, ak kliknete na odkaz. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.