Protaras

Fig Tree Bay

Spolu s neďalekým letoviskom Ayia Napa je Protaras jedným z najnavštevovanejších miest na Cypre. Toto živé mestečko je obľúbené najmä u rodín s deťmi pre svoje pekne upravené a bezpečné pláže a športových nadšencov. Ponúka sa tu množstvo vodných a pozemných športov.

Po 20. hodine mesto ožíva množstvom reštaurácií a barov, je však podstatne pokojnejšie ako Ayia Napa plná nočného života.

Hotely pri pláži - Protaras

Pláže a kúpanie

Protaras sa pýši jednými z najkrajších pláží na celom západnom Cypre. Priamo v Protarase sa nachádzajú 2 hlavné pláže.

  • Fig Tree Beach - Česká "Fig Tree Beach" je krásna piesočnatá pláž s veľmi pozvoľným vstupom do vody a plytkým morom, s množstvom ponúk na športové aktivity, ako aj s množstvom reštaurácií v okolí. Na kráse tejto pláže neuberá ani fakt, že na kilometre ďaleko sa nenachádzajú žiadne figovníky.
  • Vrissiana Beach - Len niekoľko desiatok metrov na sever sa začína najdlhšia miestna pláž (asi 400 metrov), kde si každý nájde kúsok súkromia. V porovnaní s často preplnenou Fig Tree Beach, je príjemne priestranná. Miestni obyvatelia prirovnávajú Vrissianu k Miami Beach kvôli podobným budovám v okolí (len niekoľkonásobne menším), tyrkysovej farbe teplého mora a palmami lemovanej promenáde.
  • Green Bay - V južnej časti letoviska sa tiahne rad menších piesočnatých pláží v plytkých zátokách s čistou vodou
  • Konnos Beach - necelé 3 km pod mestom sa nachádza nádherná pláž v zálive Konnos, obklopená útesmi. Podrobnosti o nej vám prinášame v špeciálnom miniprůvodcovi.

Ubytovanie

Celé mesto Protaras tvoria prakticky len hotely, apartmány a prázdninové vily. Neexistuje tu žiadne historické centrum a tomu zodpovedá aj miestna ponuka. Protaras patrí k drahším letoviskám na Cypre, najlacnejšia noc v apartmánoch v hlavnej sezóne tu vyjde asi na 75 eur za noc.

Hotely a ubytovanie Protaras

Doprava

Protaras leží hneď za koncom diaľnice A3 asi 60 km od Larnaky. Väčšina ubytovacích zariadení poskytuje bezplatné parkovanie vo svojom areáli.

Je tiež ľahko dostupné autobusovou dopravou.

AutobusyInterCity zabezpečujúmedzimestskú dopravu z nasledujúcich destinácií:

Miestne autobusy prevádzkuje spoločnosť OSEA. Ako všade na Cypre, jednorazový lístok stojí 1,50 eur, celodenný lístok na verejnú dopravu v Ayia Napa a okolí (spoločnosťou OSEA) vyjde na 5 eur. Linka 102 premáva do Ayia Napy každých 20 minút (v opačnom smere, označená ako l. 101).

Môžete tiež využiť celodenný lístok za 15 eur, ktorý platí na všetky medzimestské spoje na Cypre a na všetku verejnú dopravu v Larnake, Nikózii, Pafose, Limassole a v regióne Famagusta, kam patrí aj Ayia Napa.

Zoznam a mapa všetkých autobusových liniek v Ayia Napa: osea.com.cy/en/bus-routes.

Čo vidieť v okolí

Objavte všetky miesta, ktoré môžete vidieť v Cyprus.

Tento článok môže obsahovať partnerské odkazy, z ktorých môže naša redakcia získať provízie, ak kliknete na odkaz. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.