Cape Greco

Mys Greco

Mys Greco je najvýchodnejším bodom Cyperskej republiky a jednou z najnavštevovanejších prírodných rezervácií na ostrove. Vystúpte na skalu a vychutnajte si nezabudnuteľný výhľad na otvorené more. Budete stúpať po chodníkoch vedúcich na vysoké skalnaté útesy, kde si môžete sadnúť na lavičku a pozorovať nekonečné more.

Vstup do národného parku Cape Greco je bezplatný.

Je potrebné vziať do úvahy, že na samotný cíp mysu sa nedá dostať, pretože je to vojenská základňa britskej armády.

Najlacnejšie hotely v Cyprus

Útesy, jaskyne a výhľady

Okolo celého pobrežia rezervácie Cape Greco vedie značený turistický chodník, po ktorom sa dá celkom pohodlne chodiť, ale nevyhnutnou výbavou sú aspoň tenisky. Hlavným lákadlom prechádzky okolo pobrežia sú fotogenické rozoklané útesy, malé morské jaskyne a výhľady. Najmä výhľady na vychádzajúce a zapadajúce slnko, modré more a piesočnaté žlté dravé skaly.

Na vyhliadke vzdialenej asi 1 km od autobusovej zastávky si môžete pozrieť zaujímavé súsošie Pamätník mieru.

Cesta vedie miestami po holých skalnatých pláňach, potom sa ponára do voňavých lesov nízkych borovíc. Na lokalite je celkovo 9 značených trás; základnú predstavu o polohe na mape poskytne napr. en.mapy.cz.

Kúpanie a more

Na myse Greco nečakajte pohodlné pláže. Kúpanie je možné pravdepodobne na východnej strane v Modrej lagúne, malej zátoke s krištáľovo čistou vodou, kde sú skvelé podmienky na šnorchlovanie. Prístup do vody je však sťažený cez veľké a pomerne strmé balvany.

Ako sa tam dostať

Na miesto sa dostanete autobusom číslo 101 a 102 z Ayia Napa a Protarasu a vystúpte na zastávke Cape Greco. Týmto autobusom sa dostanete aj na najlepšie pláže v okolí Ayia Napa, ako je pláž Konnos alebo zátoka Fig Tree.

Lístok stojí 1,50 eur v jednom smere alebo môžete použiť jednodňové lístky, informácie nájdete na mieste Ayia Napa.

Môžete tiež prísť priamo na Cape Greco a zaparkovať kdekoľvek zadarmo.

Čo vidieť v okolí

Objavte všetky miesta, ktoré môžete vidieť v Cyprus.

Tento článok môže obsahovať partnerské odkazy, z ktorých môže naša redakcia získať provízie, ak kliknete na odkaz. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.