Nissi Beach

Pláž Nissi

Jednou z najlepších pláží na Cypre, ktorá je známa po celej Európe a ktorú by ste si nemali nechať ujsť, je pláž Nissi vzdialená asi 1,5 km od centra Ayia Napa. Pláž Nissi je skvelým miestom pre milovníkov dobre dostupných pláží s kompletným vybavením, čistou vodou a udržiavaným okolím.

  • Jemný svetlý piesok
  • Veľmi plytká voda a pozvoľný vstup do mora bez kameňov
  • Pokojné more chránené pred vetrom
  • Rozmery približne 400 x 50 metrov

Hotely v blízkosti pláže Ayia Napa

Kúpanie a vybavenie pláže

Pláž Nissi má mestský charakter, je obklopená hotelovými rezortmi, ktoré však nezdobia okolie výškovými budovami, ale sú skôr skryté za pásmi paliem. Výhľadu z pláže dominuje krásny skalnatý ostrovček vzdialený asi 50 metrov, ku ktorému sa dá ľahko doplávať.

Kúpanie na pláži Nissi je ideálne pre rodiny s deťmi, najmä preto, že more je plytké aj 100 metrov od brehu. V bezpečí plytkej pokojnej vody môžete svoje deti nielen naučiť plávať, ale aj hrať s nimi rôzne vodné hry.

Na pláž sa neplatí žiadne vstupné a je tu kompletné zázemie v podobe mnohých reštaurácií a barov, malého aquaparku, ponuky rôznych vodných športov a aktivít a samozrejme aj požičovne lehátok a slnečníkov (15 eur za sadu jedného slnečníka a dvoch ležadiel).

Hotely v blízkosti pláže Nissi

Pláž obklopuje niekoľko hotelov a rezortov, ale povesť pláže Nissi si vyberá svoju daň v podobe vyšších cien, ktoré sa v hlavnej sezóne začínajú na 120 eur za noc pre 2 osoby.

Doprava

Pláž Nissi sa nachádza v blízkosti hlavnej cesty cez Ayia Napa a priamo pri pláži je bezplatné parkovisko. To sa však veľmi rýchlo zaplní a okolo 9. hodiny ráno nie je kde zastaviť.

Preto je lepšie využiť autobusy, ktoré zastavujú asi 70 metrov od pláže. Zastavujú tu diaľkové spoje InterCity z Larnaky a Nikózie, ako aj miestna verejná doprava OSEA, ktorá vás odvezie do aquaparku, centra Ayia Napy, na mys Greco a do Protarasu.

Na pláži zastavujú linky 101, 102, 201, 501, 502, 510, 704, 705, 709, 710, 711.

Čo vidieť v okolí

Objavte všetky miesta, ktoré môžete vidieť v Cyprus.

Tento článok môže obsahovať partnerské odkazy, z ktorých môže naša redakcia získať provízie, ak kliknete na odkaz. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.