Pláž Makronissos

Pláž Makronissos

Letovisko Ayia Napa na východe Cypru sa môže pochváliť mnohými plážami, z ktorých niektoré patria medzi najznámejšie na Cypre. Plážou číslo 1 je známa pláž Nissi, avšak podľa mnohých je skutočne najkrajšou plážou v Ayia Napa pláž Makronissos.

  • Jemný svetlý piesok
  • Veľmi plytká voda a pozvoľný vstup do mora bez kameňov
  • Pokojné more chránené pred vetrom
  • Rozmery približne 200 x 150 metrov

Hotely v blízkosti pláže Ayia Napa

Kúpanie a vybavenie pláže

Pláž Makronissos sa nachádza už mimo mesta, obklopená len niekoľkými hotelmi a inak pekným vidieckym prostredím. Pláž Makronissos je preto oveľa pokojnejšia ako Nissi. Pláž totiž spája malý skalnatý ostrov s pobrežím a vytvára dve lagúny - kúpať sa môžete na oboch stranách pláže.

Vstup na pláž sa neplatí a je tu kompletné zázemie v podobe mnohých reštaurácií a barov, malého aquaparku, ponuky rôznych vodných športov a aktivít a samozrejme aj požičovne lehátok a slnečníkov (7,50 eur za sadu jedného slnečníka a dvoch ležadiel).

Hotely v blízkosti pláže Makronissos

Pláž obklopuje niekoľko hotelov a rezortov, ale povesť Makronissosu si vyberá svoju daň v podobe vyšších cien, ktoré v hlavnej sezóne začínajú na 4 0 eur 0 eur za noc pre 2 osoby.

Doprava

Pláž Makronissos sa nachádza v blízkosti hlavnej cesty vedúcej cez Ayia Napa a priamo pri pláži je bezplatné parkovisko. To sa však veľmi rýchlo zaplní a okolo 9. hodiny ráno nie je kde zastaviť.

Preto je lepšie využiť autobusy, ktoré zastavujú asi 70 metrov od pláže. Zastavujú tu diaľkové spoje InterCity z Larnaky a Nikózie, ako aj linky miestnej verejnej dopravy OSEA 101 a 102, ktorými sa dostanete do aquaparku, centra Ayia Napy, na mys Greco a do Protarasu.

Čo vidieť v okolí

Objavte všetky miesta, ktoré môžete vidieť v Cyprus.

Tento článok môže obsahovať partnerské odkazy, z ktorých môže naša redakcia získať provízie, ak kliknete na odkaz. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.