Koralová zátoka

Koralová zátoka

Coral Bay je mesto vzdialené asi 12 km severne od mesta Pafos na ostrove Cyprus. Toto rýchlo sa rozvíjajúce letovisko je čoraz obľúbenejšie pre dovolenku na pláži v blízkosti veľkého mesta, ale vo veľmi pokojnej a dobre udržiavanej lokalite.

Samotné mesto pozostáva najmä z hotelov a apartmánov, ale je tu aj niekoľko reštaurácií, supermarket a obchody so suvenírmi. Do neďalekého veľkomesta Pafos sa dostanete za 30 minút a nájdete tu viac zábavy.

Pláže a kúpanie

Coral Bay si získala cestovateľov svojou krásnou plážou s jemným svetlým pieskom, pozvoľným vstupom do krištáľovo čistej azúrovej vody a polohou v krásnom zálive, ktorý chráni pláž pred veľkými vlnami. Tieto podmienky ocenia najmä rodiny s deťmi, ale aj milovníci aktívnejšej dovolenky. Na pláži je k dispozícii široká ponuka vodných športov, prípadne si môžete prenajať vodný bicykel alebo čln a prechádzať sa okolo zálivu.

Samozrejmosťou je prenájom ležadiel a slnečníkov (cca 7,50 eur za set na celý deň).

Okraje skalnatého zálivu sú ideálne aj na šnorchlovanie.

Ubytovanie v Koralovej zátoke

V Coral Bay na vás čakajú apartmánové hotely, prázdninové vily a menšie hotelové rezorty. Letovisko je moderné a rovnako aj jeho ubytovacie zariadenia, napriek tomu sú ceny na Cyprus mierne podpriemerné a ak si ubytovanie rezervujete vopred, môžete ho v hlavnej sezóne získať už za 55 eur na noc pre 2 osoby.

Hotely a ubytovanie Coral Bay

Priamo pri pláži nájdete najmä apartmány vhodné pre väčšie skupiny ľudí (ideálne nad 10 osôb):

Doprava

Ak do Coral Bay cestujete autom, môžete bezplatne parkovať na verejných parkoviskách pri plážach.

K dispozícii je aj častá autobusová doprava, ktorú prevádzkuje spoločnosť pafosbuses.com/paphos-city-suburbs. Lístok na jednu jazdu stojí 1,50 eur, celodenný lístok stojí 5 eur. Pozrite si cestovný poriadok autobusových liniek premávajúcich do zátoky Coral Bay:

  • Linka 615: Pafos
  • Linka 616: Agios Georgios Pegeias
  • Linka 648: Polis Chrysochous

Čo vidieť v okolí

Objavte všetky miesta, ktoré môžete vidieť v Cyprus.

Tento článok môže obsahovať partnerské odkazy, z ktorých môže naša redakcia získať provízie, ak kliknete na odkaz. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.