Caledonia Waterfalls

Vodopády Caledonia

Ak máte radi nie príliš náročné, ale ani nie príliš krátke túry v zalesnenej prírode spojené s upokojujúcim zvukom tečúcej vody, čo je na Cypre pomerne vzácne, potom sa vyberte na južné svahy Troodosu. Tu narazíte na 12 metrov vysoký kaskádovitý vodopád Kaledónia, jeden z najvyšších na Cypre.

Rezervujte si hotel v Pano Platres

Vodopád objavila v 19. storočí výprava výletníkov zo Škótska a keď ich zaujala jeho podobnosť so škótskymi vodopádmi, pomenovali ho podľa hory na hranici medzi Škótskom a Anglickom.

Z dediny Pano Platres vedie značený chodník, odkiaľ pomerne strmo stúpa do kopcov. Po 2,5 km sa však dostanete k vodopádom, odkiaľ sa môžete vydať po ďalších chodníkoch ďalej do lesov a hôr alebo sa vrátiť späť.

Pano Platres je ideálne dostupné autom, je vzdialené 105 km od Larnaky a 60 km od Pafosu. Z Limassolu (Lemesos) sem niekoľkokrát denne premáva autobusová linka 62.

Čo vidieť v okolí

Objavte všetky miesta, ktoré môžete vidieť v Cyprus.

Tento článok môže obsahovať partnerské odkazy, z ktorých môže naša redakcia získať provízie, ak kliknete na odkaz. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.