Moutoullas

Moutoullas

Táto krásna dedinka na severných svahoch pohoria Troodos zaujme na prvý pohľad svojím nádherným reliéfom. Domy sú postavené do strmých svahov spadajúcich do hlbokých údolí a dedine dominuje krásny kostol postavený až v 20. storočí.

Hlavnou atrakciou Moutoullasu je však iný kostol, ktorý je dokonca zapísaný na zozname UNESCO. Unikátny kostol Panayia tou Moutoulla z roku 1280 je najstarším príkladom cyperskej vidieckej sakrálnej architektúry s typickým strohým tehlovým základom a strmou drevenou strechou.

Ubytovanie

Zastavte sa tu alebo v susednej dedine Pedoulas aspoň na jednu noc. Nádherná scenéria pokojných hôr, príjemná klíma, malebné dedinky a skvelé miestne taverny budú vítanou zmenou oproti klasickej letnej dovolenke pri mori.

Hľadajte v okolitých dedinkách a určite nájdete ideálne ubytovanie v apartmánoch alebo penziónoch s cenami okolo 65 eur za noc pre dvoch.

Hotely a ubytovanie v Moutoullas

Doprava

Doprava do dedinky Moutoullas je najlepšia autom. Od Larnaky aj Pafosu je vzdialená približne 100 km.

Autobusová linka 81 sem premáva len 3-krát denne cez víkendy a 6-krát denne v pracovných dňoch, a to len z dediny Atsas, kde môžete prestúpiť na častú linku do Nikózie. Jednorazový lístok stojí vždy 1,50 eur.

Čo vidieť v okolí

Objavte všetky miesta, ktoré môžete vidieť v Cyprus.

Tento článok môže obsahovať partnerské odkazy, z ktorých môže naša redakcia získať provízie, ak kliknete na odkaz. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.