Kakopetria

Kakopetria

Kakopetria je známa horská dedina na severných svahoch pohoria Troodos. Atmosféra v tejto dedine je skutočne výnimočná. Uvidíte typické cyperské domy z 18. a 19. storočia a vychutnáte si výhľad na neďaleké hory pokryté hustými ihličnatými lesmi. V miestnej taverne si môžete vychutnať kávu.

Nájdite si ubytovanie - Kakopetria

Malebné domy a horský pokoj

Kakopetria je typickým príkladom cyperskej vidieckej architektúry 18. a 19. storočia. Malé domčeky s kamennými základmi a hlinenými stenami sú schované v kľukatých, strmých uličkách a sú veľmi obľúbené u miestnych obyvateľov vďaka chládku, ktorý v nich pretrváva aj v sparnom lete.

Dedina leží v nadmorskej výške 667 metrov, ale len niekoľko kilometrov južnejšie sa týči Olympos, najvyššia hora Cypru s takmer dvoma tisíckami metrov. Ihličnaté lesy, strmé údolia a nádherné výhľady sú ďalším dôvodom na návštevu Kakopetrie.

Ubytovanie v Kakopetrii

Kakopetria ponúka množstvo apartmánov, penziónov, ako aj klasický hotel. Vďaka najväčšiemu počtu ubytovacích zariadení v pohorí Troodos môže mesto slúžiť ako ideálny východiskový bod. Ceny za dvojlôžkovú izbu na noc sa tu zvyčajne pohybujú okolo 65 eur.

Medzi najlepšie hodnotené ubytovacie zariadenia patria Enipnion Apartments v jednom zo štýlových historických domov.

Ubytovať sa môžete aj v klasických hoteloch, z ktorých najvýhodnejší pomer ceny a kvality je Ekali Hotel ***.

Doprava

Do Kakopetrie sa najlepšie dostanete autom, pretože výlety do okolitých miest môžete podnikať bez obmedzení.

  • Kakopetria - Larnaka: 101 km, mapa
  • Kakopetria - Pafos: 92 km, mapa

Do Kakopetrie sa môžete ľahko dostať aj miestnymi autobusmi z Nikózie, ako aj cez okolité dediny. Všetky lístky stoja jednotnú cenu 1,50 eur za jednu jazdu.

  • Nikózia - linky 405, 407, 408 - Celkovo 1-2 spoje za hodinu
  • Troodos (obec) - linky 87, 408 - celkovo 6-krát denne, ale nie cez víkend

Čo vidieť v okolí

Objavte všetky miesta, ktoré môžete vidieť v Cyprus.

Tento článok môže obsahovať partnerské odkazy, z ktorých môže naša redakcia získať provízie, ak kliknete na odkaz. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.