The Richard Haynes Boardwalk

Richard Haynes Boardwalk

Predmestie Bridgetown na južnom pobreží Barbadosu sa pýši krásnou promenádou pozdĺž malých piesočnatých pláží a je jedným z najobľúbenejších turistických miest na celom ostrove.

Vyhľadávanie ubytovania na Barbadose

Pešia drevená promenáda pomenovaná po bývalom premiérovi Richardovi Haynesovi sa tiahne v dĺžke viac ako 1,5 míle a je lemovaná veľkým množstvom luxusných reštaurácií, pouličných reštaurácií a na priľahlej ulici sa nachádza množstvo prevádzok rýchleho občerstvenia a kamenných obchodov vrátane supermarketov.

Obľúbený denný a nočný

The Richard Hanyes Boardwalk Je to obľúbené miesto na športovanie, prechádzky, ale aj na búrlivé večery v miestnych baroch so živou hudbou.

Ubytujú sa tu turisti z letovísk a apartmánov, ale miesto je veľmi obľúbené aj medzi miestnymi obyvateľmi, ktorí tu radi piknikujú alebo oslavujú rôzne významné udalosti. Každý si tu nájde niečo pre seba.

Kým stredná a východná časť chodníka je živšia s množstvom zábavy a ľudí, západný koniec je podstatne pokojnejší.

Pláže a kúpanie

Turistický chodník lemujú pomerne úzke piesočnaté pláže, ktoré sú široké od 2 do 10 metrov, no vďaka uvoľnenej atmosfére sú tu jedny z najobľúbenejších miest na kúpanie.

Najširšie pláže s najväčším priestorom, požičovňami lehátok a slnečníkov a vzrastlými stromami nájdete na oboch koncoch. Richard Haynes Boardwalk.

Západný koniec je podstatne pokojnejší, lemovaný vilami, hotelovými rezortmi a malými umelými zátokami. Na východnom konci sa zastavte na známej pláži Rockley, ktorá je dlhá asi 200 metrov.

Hoci niektoré z pláží susedia s hotelovými rezortmi, sú vždy bezplatne a bez obmedzení prístupné verejnosti, pre ktorú sú v pravidelných intervaloch od hlavnej ulice vyčlenené koridory pre chodcov označené tabuľou s nápisom "Verejný prístup na pláž".

Vstup do vody je tu pozvoľný a piesočnatý. Voda pri južnom pobreží býva drsnejšia, ale vlny nie sú nebezpečné. Naopak, môžete si tu užiť skvelý bodysurfing.

Ubytovanie na pláži

Oblasť v okolí Richard Haynes Boardwalk možno zaradiť k štvrtiam Hastings a Rockley, na prvý pohľad možno trochu neusporiadaným, ale v skutočnosti ide o jednu z najlepších oblastí na ubytovanie.

V blízkosti pláží nájdete kompletnú občiansku vybavenosť, množstvo reštaurácií, rýchleho občerstvenia, supermarketov a služieb a štvrte ďalej od mora sú veľmi pokojné.

Ceny lacnejších apartmánov sa pohybujú v rozmedzí od 3000 do 147 eur a tie by sme vám odporúčali:

  • Pirate's Inn ** - čisté štúdiové apartmány na skvelom mieste 100 metrov od pláže
  • Hotel PomMarine *** - jednoduchý čistý hotel s dobrým hodnotením v pokojnej oblasti 300 metrov od pláže

Nájdete však aj lepšie rezorty priamo pri pláži. Medzi najlepšie patrí Sugar Bay Barbados **** alebo Courtyard by Marriott Bridgetown ****.

Doprava na pláže

Tesne popri pobreží vedie ulica s označením Highway 7 s veľmi hustou premávkou a obmedzeným parkovaním. Parkovať sa dá síce kdekoľvek na ulici, ale miesta je veľmi málo (napríklad na západnom konci Boardwalk alebo na pláži Rockley). Miesta sa však zvyknú zaplniť veľmi skoro ráno.

Na diaľnici č. 7 je však veľké množstvo zdieľaných dodávok (väčšinou trasy 11 a 3D), ale spravidla všetky tieto dodávky (ZR) smerujú do Bridgetownu (autobusová stanica Constituion River) a na druhej strane do Oistins alebo na letisko (len 3D). Tieto dodávky jazdia v priemere raz za 5-10 minút.

Autobusy premávajú aj po ulici do Bridgetownu (stanica Fairchild Street) približne 2x za hodinu, ako aj priame spoje do Speightstownu (raz za hodinu alebo dve).

Podrobné informácie o cestovaní po ostrove nájdete v kapitole Doprava na Barbadose.

Čo vidieť v okolí

Objavte všetky miesta, ktoré môžete vidieť v Barbados.

Tento článok môže obsahovať partnerské odkazy, z ktorých môže naša redakcia získať provízie, ak kliknete na odkaz. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.