Maxwell Beach

Pláž Dover

Štvrť Maxwell v južnej časti Bridgetownu sa považuje za najluxusnejšiu plážovú destináciu na juhu Barbadosu. Nádherné miestne pláže Maxwell a Dover sú obklopené fotogenickými kokosovými palmami, luxusnými rezortmi a drahými reštauráciami.

Vyhľadávanie ubytovania na Barbadose

Ulice a chodníky sú výrazne upravenejšie a nájdete tu aj lepšie supermarkety a reštaurácie.

Prístup k plážam

Miestne pláže ponúkajú to najlepšie z Barbadosu. Jemný biely piesok, pohodlný a bezpečný prístup do vody a tropickú scenériu s kokosovými palmami.

Na plážach Maxwell aj Dover Beach nájdete požičovne lehátok a slnečníkov, ako aj drahšie bary a plážové reštaurácie. Jedinou nevýhodou miestnych pláží je, že majú zvyčajne väčšie vlny, a preto nie sú také dobré podmienky na šnorchlovanie. Málokedy sú však vlny také veľké, aby boli nebezpečné.

Hoci je najmä pláž Maxwell Beach doslova obklopená luxusnými rezortmi, prístup na pláž je voľný pre všetkých.

Ubytovanie v Maxwelli

Na plážach v okolí Maxwellu sa ubytujú cestovatelia, ktorí majú radi poriadok, udržiavané ulice a dostatok zariadení. Hoci tu nájdete najdrahšie rezorty Babrados, v Maxwelli sa môžete ubytovať aj za menej ako 130 usd na noc pre 2 osoby v lacnejších apartmánoch alebo hoteloch.

Medzi najlacnejšie patria hotely s titulom:

Na druhej strane najdrahšie a najlepšie hotely nájdete pod názvami Sandals Barbados ***** alebo White Sands Beach Condos ****.

Doprava na pláže

Pozdĺž pobrežia vedie cesta s označením Highway 7, ktorá je od pláží vzdialená 150 metrov.

Doprava je preto vhodnejšia autobusom alebo oveľa rušnejšími ZR, t. j. zdieľanými taxíkmi s presne stanovenou trasou. Tie premávajú z Bridgetownu (Constitution River Terminal) po celom južnom pobreží až do Oistins, niektoré (linka 3D) pokračujú až na letisko. Frekvencia spojov je približne 5 až 10 minút.

Malé dodávky dopĺňa 1-2 krát za hodinu klasický veľký autobus, ktorý končí v Bridgetowne na stanici Fairchild Street.

Podrobné informácie o doprave po ostrove sú uvedené v kapitole Doprava na Barbadose.

Čo vidieť v okolí

Objavte všetky miesta, ktoré môžete vidieť v Barbados.

Tento článok môže obsahovať partnerské odkazy, z ktorých môže naša redakcia získať provízie, ak kliknete na odkaz. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.