Barbados - ako sa tam dostať

Barbados

Na Barbados sa môžete dostať dvoma spôsobmi: letecky a loďou. Na ostrov však nepremávajú žiadne pravidelné trajekty, takže jediný spôsob, ako sa na Barbados dostať loďou, je luxusná zaoceánska loď.

Letecky

Ak sa na Barbados chystáte na vlastnú päsť bez organizovanej plavby, nevyhnete sa leteckej doprave.

Barbados má jediné miesto vstupu, ktorým je medzinárodné letisko Grantley Adams. Krajina je veľmi dobre dostupná najmä z USA, Kanady, ale aj Európy, Južnej Ameriky a samozrejme z okolitých karibských ostrovov.

Barbados nemá vlastnú veľkú medzinárodnú leteckú spoločnosť.

Spojenie po okolitých karibských ostrovoch zabezpečujú najmä spoločnosti InterCaribbean Airways, LIAT a Caribbean Airlines.

Pre Grenadíny, pre ktoré je Barbados dôležitým uzlom pri cestách z Európy alebo Ameriky, je dobrou voľbou letecká spoločnosť Grenadine Alliance.

Porovnajte ceny letov

Typické jednosmerné ceny leteniek z Barbadosu na okolité ostrovy sa pohybujú od 150 usd do 250 usd, čo ich vzhľadom na vzdialenosť radí medzi najdrahšie na svete. Najlacnejšie lety sú zvyčajne na Antiguu a Barbudu, Svätý Vincent a Svätú Luciu.

Spiatočné letenky z Európy sa pohybujú okolo 900 usd a zo Severnej Ameriky od 400 usd do 550 usd.

Loďou

Ak vás láka zaoceánska plavba, Barbados je často spomínanou zastávkou na plavbe po Karibiku (najčastejšie z Floridy). Existuje nespočetné množstvo spoločností, ktoré organizujú plavby do bližších i vzdialenejších miest.

Medzi Barbadosom a ostatnými karibskými ostrovmi v súčasnosti nepremávajú trajekty.

Tento článok môže obsahovať partnerské odkazy, z ktorých môže naša redakcia získať provízie, ak kliknete na odkaz. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.