Bridgetown

Bridgetown

V hlavnom meste Barbadosu, Bridgetowne, žije takmer polovica obyvateľov ostrova. Slúži ako dopravný uzol a turistická atrakcia a ponúka nielen krásne pláže, ale aj koloniálne pamiatky a historické centrum zapísané na zozname UNESCO.

Vyhľadávanie ubytovania na Barbadose

Bridgetown možno na prvý pohľad nezaujme, ale na poldňový výlet z letovísk je úplne ideálny. A ak si na Barbadose nechcete požičiavať auto, je to skvelé miesto aj na dlhodobejšie ubytovanie.

Pamiatky a atrakcie

Centrum je pomerne malé a dá sa prejsť za hodinu. Medzi najväčšie turistické atrakcie patria tieto:

  • Budovy parlamentu - vláda Barbadosu sídli v malom komplexe neogotických budov postavených v roku 1874. Nie je prístupný verejnosti.
  • Katedrálasvätého Michala - hlavný kostol barbadoskej anglikánskej cirkvi a jedna z najstarších pamiatok na ostrove, pôvodne z roku 1665, prestavaná v roku 1789. Vstup je bezplatný.
  • Garrison - historická štvrť plná vojenských pevností a ubikacií sa nachádza južne od centra mesta neďaleko pláže Pebbles Beach a dominuje jej slávne dostihové závodisko Garrison Savannah, ktoré si môžete bezplatne prejsť, ak sa práve nekonajú dostihy.
  • Mount Gay Rum Distillery - liehovar najstaršieho výrobcu rumu na svete, ktorý organizuje prehliadky pre verejnosť.
  • DomGeorgea Washingtona - plantážny dom, v ktorom dva mesiace býval mladý George Washington so svojím chorým bratom. Je to jediné Washingtonovo sídlo mimo jeho rodných Spojených štátov. Dom teraz slúži ako múzeum.
  • Rihanna Drive - bývalá ulica Westbury New Road v Bridgetowne je od roku 2017 premenovaná na Rihanna Drive. Nachádza sa tu totiž zeleno-oranžový dom, v ktorom vyrastala svetoznáma speváčka Rihanna. Dom sa nachádza na konci ulice. Pred domom je dlaždica s jej menom, takže ju neprehliadnete.

Za centrum Bridgetownu sa považuje Námestie národných hrdinov, ktoré je spojené mostom pre peších cez malú rieku Constitution s Námestím nezávislosti.

Hoci Bridgetown leží na pobreží, v jeho centre nenájdete naozaj peknú pešiu promenádu pozdĺž nábrežia.

Pláže a kúpanie

V Bridgetowne narazíte na najznámejšiu barbadoskú pláž Pebbles Beach Niekedy sa nazýva Carlisle Bay. Pláž je jednou z najdlhších na ostrove a ponúkne veľa možností pre milovníkov rušného života, pokoja a šnorchlovania a potápania.

Len asi 200 metrov od brehu v hĺbke 3 až 25 metrov leží šesť potopených vrakov lodí.

Menšia pláž Brandons Beach sa nachádza severne od Bridgetownu v blízkosti prístavu a liehovaru Mount Gay. Táto pláž je bez zariadení a je ideálnou krátkou zastávkou pri návšteve liehovaru.

Ubytovanie v Bridgetowne

V prípade, že nemáte prenajaté auto, ubytujte sa v centre hlavného mesta. Z Bridgetownu vás autobusy a zdieľané taxíky (ZR) odvezú viac-menej po celom ostrove, a to pomerne často (zvyčajne aspoň raz za hodinu).

Pravdou však je, že priamo v centre nie je veľa ponúk a jediné cenovo výhodné a relatívne kvalitné ubytovanie je Mariner Motel s cenami od 130 usd za noc pre 2 osoby.

Iné ubytovanie nájdete na pláži Pebbles Beach, napríklad v hoteli Hilton Barbados Resort ***** alebo Radisson Aquatica Resort Barbados ****.

Doprava v Bridgetowne

Pamiatky a atrakcie priamo v meste ľahko obídete pešo za 2 hodiny.

Bridgetown slúži najmä ako dopravný uzol na presun po ostrove. Problémom môže byť parkovanie, pretože priamo v meste nenájdete žiadne veľké bezplatné parkovisko, ale sú tu platené garáže alebo môžete zastaviť zadarmo kdekoľvek na ulici.

V Bridgetowne sa nachádzajú 4 autobusové stanice, podrobné umiestnenie, názvy a destinácie sú rozobrané v kapitole Doprava na Barbadose.

Čo vidieť v okolí

Objavte všetky miesta, ktoré môžete vidieť v Barbados.

Tento článok môže obsahovať partnerské odkazy, z ktorých môže naša redakcia získať provízie, ak kliknete na odkaz. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.