Barbados - mapa a geografia

Barbados

Hľadáte polohu Barbadosu na mape? Zistite všetky geografické zaujímavosti o Barbadose.

Vyhľadávanie ubytovania v Barbadose

Kde sa nachádza Barbados?

Barbados sa nachádza v Karibiku približne 150 km východne od Svätého Vincenta, 170 km juhovýchodne od Svätej Lucie a 300 km severne od Trinidadu a Tobaga.

Štát Barbados je jediným obývaným ostrovom.

Barbados má rozlohu 439 km2, Od západu na východ meria hlavný ostrov približne 20 km, zatiaľ čo od severu na juh meria približne 30 km.

Online mapa Barbadosu

Pozrite si niekoľko máp Barbadosu a ľahko zistíte, kde sa môžete ubytovať, kde je najväčšia koncentrácia atrakcií alebo turistických trás.

Geografia

Barbados leží v Malých Antilách, ale asi 150 km východne od hlavného pásu ostrovov. Z tohto dôvodu, hoci sa bežne označuje ako súčasť Karibiku, jeho brehy už neohraničuje Karibské more, ale len Atlantický oceán.

Tvar ostrova je tiež nezvyčajný, pretože na rozdiel od ostatných v Karibiku má rovné pobrežie bez väčších alebo hlbších zátok.

Krajinu Barbados tvorí len jeden rovnomenný ostrov, ktorý má rozlohu 439 km2 , čím sa rozlohou radí na 13. miesto medzi najmenšími nezávislými krajinami sveta.

Barbados je pomerne plochý ostrov, aspoň jeho západná, južná a stredná časť. Výraznejšie sa začína vlniť smerom na východ, kde sa nachádzajú fotogenické zalesnené kopce s hlbokými roklinami a výhľadom na dramatické východné pobrežie.

Barbados je rozdelený na 11 farností (administratívnych jednotiek). Hlavné mesto Bridgetown leží vo farnosti Saint Michael. Najväčšie turistické oblasti sa nachádzajú na západnom a juhozápadnom pobreží. Naopak, východná časť nie je až tak navštevovaná.

Barbados v číslach

Na konci tejto kapitoly uvádzame aj zaujímavé geografické údaje o Barbadose.

  • Najvyššia hora - Mount Hillaby (340 m n. m.)
  • Najdlhšia rieka - Constitution River (620 m)
  • Susedné krajiny - 0 (Barbados má len námornú hranicu s nasledujúcimi územiami: Vincenta a Grenadín, Svätou Luciou, Martinikom, Trinidadom a Tobagom, Venezuelou, Guyanou)
  • Dĺžka pobrežia - 97 km
Tento článok môže obsahovať partnerské odkazy, z ktorých môže naša redakcia získať provízie, ak kliknete na odkaz. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.