Barbados - tradičné jedlo

Barbados

Barbadoská kuchyňa sa prelína s anglickou a karibskou kuchyňou. Nájdete tu napríklad fazuľu, vajcia, sendviče a ryby.

Vyhľadajte najlepší hotel na pláži

Typickým jedlom je sendvič so šťavnatou lietajúcou rybou a ako dezert určite ochutnajte rumový koláč.

Obľúbeným alkoholickým nápojom je rumový punč. Za ochutnanie stojí aj miestny sirup Mauby, ktorý chutí po aníze, škorici a ďalších koreninách. Chutí podobne ako Coca-Cola, ale možno vás prekvapí jeho horká chuť. Za ochutnanie stojí aj jediné miestne pivo Banks. Z Barbadosu nemôžete odísť bez toho, aby ste ochutnali miestny rum Mount Gay. Je to najstarší značkový rum na svete.

Ak chcete ušetriť nejaké peniaze a najesť sa ako miestni, jedzte v stánkoch alebo v podnikoch rýchleho občerstvenia (Chefette - miestny Mc Donald's). Ceny zvyčajne nepresahujú 9 eur. Ak chcete ochutnať čerstvé morské plody, vyberte sa do Oistins. Na miestnych rybích trhoch sa každý piatok večer konajú grilovačky za rozumné ceny.

Na Barbadose je veľké množstvo reštaurácií, ktoré ponúkajú jedlá miestnej a medzinárodnej kuchyne, od ázijskej po európsku. Ceny sa pohybujú od 15 eur vyššie.

Tento článok môže obsahovať partnerské odkazy, z ktorých môže naša redakcia získať provízie, ak kliknete na odkaz. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.