Pebbles Beach

Kamienková pláž

Pláž Pebbles Beach je najznámejšia a najdlhšia pláž na Barbadose. Hoci je veľmi navštevovaná, láka na dostatok priestoru, prirodzený tieň stromov a skvelé kúpanie s pozvoľným vstupom do mora.

Okrem toho je známa aj 6 vrakmi lodí, ktoré ležia na dne pomerne blízko brehu a sú prístupné pre potápačov a šnorchlovanie. Skvelá dostupnosť pláže len dopĺňa zoznam pozitív.

Vyhľadajte si ubytovanie na Barbadose

Názov pláže je trochu mätúci. V skutočnosti je jej povrch tvorený jemným bielym pieskom a drobných kamienkov je tu naozaj minimum.

Pebbles Beach alebo Carlisle Bay?

Niekedy môže byť pomenovanie pláže trochu mätúce. V rôznych sprievodcoch sa stretnete najmä s názvami Pebbles Beach alebo Carlisle Bay, ale aj Brownes Beach.

Faktom je, že sa vždy vzťahujú na tú istú pláž, pretože Pebbles Beach sa rozprestiera okolo zálivu Carlisle Bay. Brownes Beach je potom len miestny názov pre strednú časť pláže Pebbles Beach.

Kúpanie a plážové zariadenia

Pláž Pebbles Beach je skvelým miestom na celodenné kúpanie a krátku zastávku na kúpanie. Vďaka svojej perfektnej dostupnosti, dĺžke a rozmanitému vybaveniu je to jedna z najlepších pláží na Barbadose.

Dĺžka je približne 1 500 metrov a šírka je viac ako dostatočná. Jemný biely piesok navyše na mnohých miestach prechádza smerom k ulici do trávnatých plôch s množstvom vzrastlých stromov.

Na pláži sú k dispozícii bezplatné toalety a sprchy so sladkou vodou.

Keďže sa pláž Pebbles Beach nachádza prakticky v centre Bridgetownu, nemusíte sa obávať o zázemie. Po celej dĺžke pláže narazíte na luxusné reštaurácie, pouličné lacné reštaurácie, ktoré navštevujú miestni obyvatelia, obchody so suvenírmi a minimarkety s potravinami a, samozrejme, na množstvo vodných športov a výletov za šnorchlovaním.

Šnorchlovanie a potápanie pri 6 vrakoch lodí

Carlisle Bay je lokalita s najväčšou koncentráciou vrakov lodí v Karibiku. Lode sú prirodzeným útočiskom pre stovky druhov pestrofarebných rýb a hojne sa tu vyskytujú morské korytnačky.

Vo vzdialenosti 200 až 300 metrov od brehu sa v hĺbke 5 až 20 metrov nachádza šesť vrakov:

  • Barka (10 metrov dlhá, potopená v roku 2003) - najmenšia loď alebo skôr potopené mólo s motorom leží v hĺbke 5 metrov.
  • Cornwallis (dĺžka 10 metrov, potopený v roku 1942) - zvyšok kanadskej lode potopenej nemeckým torpédom leží v hĺbke 5 metrov
  • Berwind (dĺžka 21 metrov, potopený v roku 1919) - remorkér zachovaný v celej dĺžke sa nachádza v hĺbke 10 metrov
  • Bajan Queen (najväčšia loď dlhá 36 metrov, potopená v roku 2002) - bývalá turistická párty loď leží v hĺbke 12 metrov, ale jej najvyššia časť je len 3 metre pod hladinou
  • Ce-Trek (dĺžka 13 metrov, potopený v roku 1986) - malá zachovaná loď leží v hĺbke 14 metrov a z hľadiska potápania je pravdepodobne najmenej atraktívna
  • Elion (30 metrov dlhá, potopená v roku 1996) - najatraktívnejšiu loď pre turistov potopili úrady po tom, ako sa zistilo, že je doslova plná drog z Kolumbie, leží v hĺbke 17 metrov

S výnimkou lodí Elion a Ce-Trek sú všetky prístupné z brehu a vhodné na šnorchlovanie. Nie je potrebné platiť za drahé (a veľmi krátke) organizované výlety loďou (zvyčajne stoja 60 minút okolo 60 usd až 100 usd).

Lode sú prístupné zo stredu pláže Pebbles Beach (približná poloha na Google.com/maps) a ak máte aj plutvy na šnorchlovanie, môžete k nim doplávať do 5 minút. Miesto z pláže spoznáte na prvý pohľad: bude obklopené výletnými loďami a označené bielo-oranžovou bójou s nápisom "Carlisle Bay Marine Park".

Ubytovanie na pláži Pebbles Beach

Na južnom konci zálivu Carlisle Bay sa ubytujete v dvoch veľkých hoteloch, ktoré patria medzi najobľúbenejšie v Bridgetowne. Sú priamo na pláži a majú časť pláže s vlastnými ležadlami a slnečníkmi.

Len cez ulicu, asi 100 metrov od pláže, sa môžete ubytovať v dobre hodnotených súkromných apartmánoch 8 Banyan Court za cenu približne 240 usd za noc v apartmáne až pre 4 osoby. Asi o 250 metrov ďalej nájdete lacnejší apartmán Believe Caribbean Apartment za cenu od 80 usd za noc.

Doprava na pláž Pebbles

Jedna z hlavných ulíc v Bridgetowne, Bay Street (známa aj ako Highway 7), vedie pozdĺž celej pláže. Bezplatné verejné parkovisko nájdete uprostred pláže (umiestnenie na google.com/maps), ale okolo 9:00 býva beznádejne obsadené.

Porovnajte ceny prenájmu auta

Spoločné taxíky, minibusy a autobusy prechádzajú sem-tam priamo po ulici Bay Street. V Bridgetowne odchádzajú veľké autobusy z autobusového terminálu na Fairchild Street, zatiaľ čo minibusy a dodávky odchádzajú z terminálu Constitution River.

Dodávky jazdia častejšie z terminálu Constitution River, stačí sa opýtať na "Carlisle Bay". Ak prichádzate odkiaľkoľvek z letovísk na juhu Barbadosu, môžete nasadnúť na ktorýkoľvek autobus alebo dodávku.

Čo vidieť v okolí

Objavte všetky miesta, ktoré môžete vidieť v Barbados.

Tento článok môže obsahovať partnerské odkazy, z ktorých môže naša redakcia získať provízie, ak kliknete na odkaz. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.