Barbados - kde sa ubytovať

Barbados

Najdrahšou položkou vo vašom rozpočte pri ceste na Barbados bude ubytovanie. Ktoré miesta sú najlacnejšie na ubytovanie? A kde sú najlepšie? Prečítajte si v tejto kapitole.

Kde sa ubytovať na Barbadose

Barbados ponúkne mnoho luxusných uzavretých rezortov, ktoré nemusíte opustiť počas celej dovolenky, ako aj súkromné penzióny alebo apartmány, v ktorých miestni obyvatelia prenajímajú izbu alebo celý objekt.

Odporúčame vám, aby ste si pred kúpou letenky overili dostupné ponuky a najmä ceny:

Ak sa na Barbados chystáte v hlavnej sezóne, teda v období od decembra do apríla, rezervujte si ubytovanie v dostatočnom predstihu, aj 6 a viac mesiacov! Ponuky rýchlo ubúdajú a ceny výrazne stúpajú s blížiacim sa termínom vašej cesty.

Rezorty a ubytovanie na pláži

Najväčšiu koncentráciu letovísk, hotelov, apartmánov a rezortov hľadajte na južnom a západnom pobreží, čo sú prakticky súvisle zastavané oblasti.

Panoráma pláží je nedotknutá výškovými betónovými budovami. Apartmánové domy a rezorty bývajú nižšie a utopené medzi palmami.

Najviac ubytovacích zariadení nájdete v hlavnom meste Bridgetown, najmä v jeho južnej časti vo štvrtiach Hastings, Rockley a St. Lawrence. Mesto je veľmi živé s množstvom zábavy, supermarketov, reštaurácií a širokou ponukou ubytovania od lacnejších súkromných apartmánov až po drahé rezorty.

Obľúbeným letoviskom je mesto Oistins na samom juhu ostrova, ktoré má pokojnejší charakter s výnimkou veľmi živých víkendov, keď sa tu konajú rybie nočné trhy. V Oistins sa skôr ubytujete v lacnejších súkromných apartmánoch alebo veľmi drahých rezortoch.

Na západnom pobreží sa nachádzajú pokojnejšie letoviská, užšie pláže a drahé rezorty s kompletnými službami. Ak si chcete na Barbadose užiť pokojnú a nerušenú dovolenku, ale zároveň mať na dosah ruky kompletnú občiansku vybavenosť, nehľadajte ďalej ako v Holetowne alebo Westone.

V juhovýchodnej časti ostrova na vás čaká úplne odlišné prostredie so širokými rovinatými pláňami s minimom vegetácie, malými plážami pod útesmi s veľkými vlnami a malým počtom návštevníkov. Mestá sú tu veľmi pokojné a ideálne na dlhšie pobyty, ak máte prenajaté auto.

Vnútrozemie a východ ostrova

Ak nechcete tráviť čas v husto obývanej západnej a južnej časti Barbadosu, môžete sa pokúsiť nájsť ubytovanie v strednej alebo východnej časti, kam turisti mieria len zriedka.

Nie je tu veľa miest na ubytovanie, ale tie, ktoré nájdete, sú zvyčajne za výrazne lepšie ceny ako známe letoviská.

Ceny hotelov na Barbadose

Barbados je drahá destinácia a aj v rámci Karibiku sú tu ceny nadpriemerné.

Za 1 noc v 2-lôžkovej izbe tu zaplatíte od 100 usd do 180 usd v malom hoteli alebo apartmáne, len zriedkavo nájdete ceny pod 80 usd za súkromné apartmány vo vnútrozemí.

Vyhľadávanie lacného ubytovania na Barbadose

Najnižšie ceny v plážových rezortoch začínajú na 290 usd a v najluxusnejších hoteloch stúpajú do ľubovoľných výšok.

Najvyššie ceny ubytovania sú v hlavnej sezóne, od decembra do polovice apríla. Ak cestujete v tomto období, odporúčame vám rezervovať si ubytovanie v dostatočnom predstihu (4 mesiace a viac).

Tento článok môže obsahovať partnerské odkazy, z ktorých môže naša redakcia získať provízie, ak kliknete na odkaz. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.