Oistins

Oistins

Rušné mestečko Oistins je skvelou alternatívou k turistickým plážam v okolí Bridgetownu. Oistins žije svojím vlastným tempom, ulice sú oveľa viac preplnené miestnymi obyvateľmi, ale turisti sem mieria za krásnymi plážami a víkendovým nočným životom.

Vyhľadávanie ubytovania na Barbadose

Oistins ponúkne aj kompletné turistické zázemie s reštauráciami KFC, veľkým supermarketom Massy a bankomatmi.

Aké pláže navštíviť v Oistins? A čo ďalšieho tu môžete robiť?

Pláže a kúpanie

Priamo v centre Oistins nájdete jedno z najlepších miest na kúpanie, opaľovanie a oddych na celom Barbadose. Miesto s názvom Miami Beach očarí hájom vzrastlých stromov, medzi ktorými sú rozmiestnené verejné stoly s lavičkami a hojdacie siete.

Samotná pláž je pomerne krátka, ale na jemnom bielom piesku sa vždy nájde dostatok miesta na ležadlo. Aj so slnečníkom si ho môžete prenajať v malom stánku, ale na pláži je dostatok miesta aj pre tých, ktorí majú vlastné vybavenie.

Vstup do vody je piesočný a veľmi pozvoľný. Južnú stranu pláže omývajú príjemné vlny, zatiaľ čo kratšia západná strana sa nachádza v malej zátoke s veľmi pokojnou vodou.

Oistins Fish Fry

Každý piatok večer Oistins ožíva miestnou hudbou a otvorenými niekoľkými stánkami s grilovanými rybami, alkoholom a suvenírmi. Je to skvelé a preslávené miesto, kde môžete spoznať miestnych ľudí, kultúru a kuchyňu zároveň.

Je to vlastne jedna veľká grilovacia párty pod holým nebom, ktorá sa koná priamo v centre mesta pri autobusovej stanici(umiestnenie na mape).

Ubytovanie v meste Oistins

Ubytovanie v meste je prevažne v menších apartmánoch, ktoré miestni obyvatelia prenajímajú turistom. Ceny sú na Barbados veľmi prijateľné, začínajú od 80 usd za noc v 2-lôžkovom apartmáne.

Z dobre hodnotených lacných ubytovacích zariadení odporúčame tieto apartmány:

V blízkosti pláže Oistins Miami Beach sa môžete ubytovať aj v klasickom luxusnom hoteli. Little Arches Boutique Hotel ****.

Doprava do Oistins

Mesto je jedným z najlepšie dostupných na ostrove autom a autobusom.

Priamo v centre pri trhu môžete zaparkovať na naozaj priestrannom bezplatnom parkovisku (umiestnenie na google.com/maps), ktoré sa úplne zaplní len v piatok a v sobotu večer, keď sa tu koná podujatie Oistins Fish Fry.

Prenájom auta - Barbados

Do Oistins sa dostanete z Bridgetownu a všetkých štvrtí pozdĺž H7 (Hastings, Rockeley, St. Lawrence, Worthing) veľmi častou dopravou ZR (dodávkami) a autobusmi.

Minibusy a dodávky (ZR) premávajú zo stanice Constitution River Station v Bridgetowne, zatiaľ čo autobusy premávajú z autobusovej stanice na Farichild Street. Medzi mestami premáva veľké množstvo liniek, ale stačí sa opýtať a vždy vás nasmerujú na najbližší spoj.

Dodávky (ZRs) s minibusmi premávajú podstatne častejšie (v priemere raz za 5 minút), zatiaľ čo bežné veľké autobusy jazdia len 1-2 krát za hodinu.

Z Oistins sa môžete dostať aj priamymi autobusmi a minibusmi (približne 2x za hodinu) do Speightstownu a všetkých letovísk na pobreží, pretože spoje nepremávajú po vnútrozemskej diaľnici, ale po pobrežnej diaľnici 1.

Podrobné informácie o cestovaní po ostrove nájdete v kapitole Doprava na Barbadose.

Čo vidieť v okolí

Objavte všetky miesta, ktoré môžete vidieť v Barbados.

Tento článok môže obsahovať partnerské odkazy, z ktorých môže naša redakcia získať provízie, ak kliknete na odkaz. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.