Popeye Village

Dedina Pepka námorníka

Len málokto z vás pravdepodobne nepozná legendárneho hrdinu komiksov a filmov, siláka a milovníka špenátu Pepka námorníka. Táto postava bola dokonca v roku 1980 sfilmovaná, pričom úlohu Pepka si zahral herec Robin Williams. A filmové kulisy Pepkovej dediny vznikli v zátoke Anchor Bay neďaleko Melliehy na Malte.

Vyhľadávanie ubytovania na Malte

Popeye' sVillage sa zachovala dodnes a je prístupná verejnosti v podobe múzea filmového štúdia a malého zábavného parku. Môžete sa tu prechádzať medzi farebnými krivoľakými domčekmi, obdivovať filmové artefakty alebo sa kúpať v mori na priľahlom móle. Dedina je navrhnutá tak, aby sa tu zabavili deti aj dospelí.

Čo nájdete vo vnútri?

Areál dedinky Popeye's Village je v skutočnosti veľmi malý a dá sa prejsť za 5 minút. Zároveň je však taký interaktívny, že tu pokojne môžete stráviť celý deň.

Medzi návštevníkmi sa prechádzajú herci vo filmových kostýmoch a každú hodinu sa konajú prehliadky filmových ateliérov so sprievodcom, na ktoré sa môžete bezplatne prihlásiť.

Do väčšiny domov môžete nahliadnuť bez ďalších poplatkov. Aké domy z filmu tu uvidíte?

  • Oliviin dom
  • Starostov dom
  • Poštový úrad
  • Pekáreň
  • Mlyn
  • Hasičská stanica

Filmovú scenériu dopĺňajú obchody so suvenírmi, reštaurácie, bary a kino, v ktorom sa premietajú úryvky z filmu Pepek námorník.

Pláž a ležadlá

V dolnej časti obce sa nachádza betónové mólo pri mori so schodíkmi priamo do mora. Všade okolo sú pohodlné ležadlá, na ktorých môžete stráviť celý deň.

Ďalšie ležadlá ideálne na opaľovanie nájdete v hornej časti komplexu.

Ležadlá sú už zahrnuté v základnom vstupnom a ich dostupnosť závisí od toho, ako skoro do dedinky prídete. V letnej sezóne môžu byť úplne obsadené už okolo 11. hodiny.

Deti môžete zabaviť minigolfom alebo niekoľkými detskými ihriskami.

Vstupné a otváracie hodiny

Dedinka Popeye je otvorená každý deň v roku. Oficiálnu webovú stránku dediny nájdete na adrese: popeyemalta.com.

  • Júl - september: 9:30 - 18:00 hod.
  • Apríl - jún + október: od 8.00 do 16.00 hod: od 9:30 do 17:30 hod.
  • november - marec: 9:00 - 10:00 hod: 9:30 - 17:00 hod.

Vstup do dedinky Popeye's Village je nasledovný.

Júl - september Jún + október November-prosinec január-máj
Dospelí 24 eur 18 eur 14 eur 15 eur
Deti od 3 do 12 rokov 16 eur 14 eur 9 eur 10 eur

Ceny vstupeniek môžu byť počas Vianoc, Veľkej noci alebo karnevalu mierne vyššie.

V cene vstupenky je zahrnutá bezplatná pohľadnica, ktorú si môžete vyzdvihnúť v obchode so suvenírmi, ako aj popcorn. Ten je k dispozícii v budove kina.

Vstupenky si môžete kúpiť online na oficiálnej webovej stránke: popeyemalta.com alebo na mieste bez príplatku.

V letnej sezóne praská Popeye's Village vo švíkoch, odporúčame návštevu mimo leta alebo aspoň počas pracovného týždňa, keď je tu o niečo menej ľudí.

Pohľad na Pepekovu dedinu

Vyhliadka na skale nad zátokou je voľne prístupná 24 hodín denne počas celého roka.

Môžete odtiaľ vidieť celú dedinu a zaparkovať zadarmo na malom parkovisku hneď vedľa vyhliadky (umiestnenie na google.com/maps).

Ako sa tam dostať

Filmová scéna dedinky Pepka námorníka sa nachádza na adrese Anchor Bay, približne 23 km od letiska Malta a 2 km od letoviska Mellieha.

Autom

Odbočka je jasne označená na všetkých križovatkách v širokom okolí dediny. V areáli sa nachádza bezplatné parkovisko, na ktorom bude v letnej sezóne problém zaparkovať po 10.00 hod.

V tomto prípade sú autá zaparkované pozdĺž krajníc a vo všeobecnosti je tu v letnom období veľmi hustá premávka.

Rezervujte si auto na letisku Malta

Autobusom

Do obce premáva raz za hodinu autobus č. 101. Autobus premáva z letoviska Mellieha, z prístavu trajektov na Gozo alebo z pláží Ghaine Tuffieha alebo Golden Bay.

Využiť môžete aj linku červených turistických autobusov "Popeye Village Shuttle" "City Sightseeing" so spiatočným lístkom za 12 eur. Nástupné miesta a informácie nájdete na webovej stránke: citysightseeing.com.mt/popeye-village-shuttle.

Čo vidieť v okolí

Objavte všetky miesta, ktoré môžete vidieť v Malta.

Tento článok môže obsahovať partnerské odkazy, z ktorých môže naša redakcia získať provízie, ak kliknete na odkaz. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.