Malta - kde sa ubytovať

Comino

Chystáte sa na dovolenku na Maltu? Pozrite sa, ktoré lokality a mestá sú najlepšie, najlacnejšie a najpraktickejšie na ubytovanie na Malte.

Kde sa ubytovať na Malte

Celá krajina Malta je rozlohou menšia ako bežné európske mestá. Z údajov a štatistík sa môže zdať, že nájsť vhodnú lokalitu a letovisko na Malte nemusí byť až taký problém, ale ak si nechcete požičať auto, Malta je už dosť veľká na to, aby sa určite oplatilo venovať pred cestou pár chvíľ plánovaniu miesta pobytu.

Nájdite si ubytovanie - Malta

Mellieha (pláže)

Letovisko Mellieha na severe Malty je pravdepodobne najtypickejším plážovým letoviskom na celom ostrove. Je lemované najdlhšími a najširšími maltskými plážami, ponúka množstvo aktivít a veľmi širokú škálu ubytovania od luxusnejších all-inclusive rezortov až po menšie rodinné apartmány a penzióny.

Mellieha je typické dovolenkové letovisko ideálne na dovolenku na pláži na jednom mieste. Ceny ubytovania sú tu však pomerne vysoké a patria k nadpriemerným na Malte. Z Melliehy je to tiež najbližšie do slávnej filmovej dediny Pepka námorníka.

K oblasti Mellieha patrí aj polostrov Marfa, kde sa nachádzajú známe maltské pláže Ramla Bay a Paradise Bay.

Zátoka svätého Pavla, Bugibba (pláže a letoviská)

Mellieha, trojica miest tvoriacich jedno veľké letovisko s pravdepodobne najväčším počtom hotelov, je ideálnou voľbou pre menej náročných plážových cestovateľov.

Ceny sú tu nižšie ako v severnejšie položenom letovisku Mellieha, čo však ide ruka v ruke s menšími, nie príliš peknými plážami a veľmi rušnou promenádou plnou barov a diskoték, ktorá nemusí vyhovovať každému. Na druhej strane majú letoviská dobré autobusové spojenie najmä s plážou Mellieha, ako aj s Vallettou a okolitými mestami.

V zálive svätého Pavla sa nachádzajú aj obľúbené pláže na západnom pobreží Golden Beach

San Giljan, Sliema (nočný život)

Najznámejšie letoviská a centrá nočného života San Giljan a Sliema, ku ktorým patrí aj zábavné centrum Paceville, logicky ponúkajú najväčšiu hustotu ubytovania všetkého druhu.

Centrum Sliemy je známe dostupnosťou relatívne lacných súkromných apartmánov a aj ceny väčších hotelov sú tu nižšie ako v pokojnejších plážových letoviskách inde na ostrove.

Ubytovanie v Slieme alebo San Giljane (Saint Julians) je ideálne pre tých, ktorí si nebudú prenajímať auto, práve tu totiž ostrov križuje najväčší počet autobusových liniek, ktoré vás dopravia všade.

Valletta (pamiatky a východiskový bod na spoznávanie)

V hlavnom meste Malty, Vallette, sa nachádza najväčšia koncentrácia lacných apartmánov a súkromného ubytovania, ako aj drahých butikových hotelov. Ubytovanie vo Vallette je ideálne pre tých, ktorí chcú preskúmať ostrov, pretože odtiaľto odchádza najväčší počet autobusových liniek do všetkých kútov Malty.

Marsaxlokk (miestne mesto)

Obľúbené malebné rybárske mestečko Marsaxlokk na juhu Malty láka návštevníkov svojimi farebnými domčekmi a uvoľnenou atmosférou malého prímorského mestečka. Nájdete tu najmä kvalitnejšie menšie penzióny, penzióny a butikové hotely. Marsaxlokk je ideálnym miestom na pokojnú dovolenku bez starostí, ale ceny ubytovania patria k najvyšším na Malte.

Gozo (pláže, príroda a pamiatky)

Susedný ostrov Gozo je ideálnym miestom na strávenie dovolenky v krásnej prírode a s výrazne menším počtom turistov. Pozrite si podrobného sprievodcu po Gozo a informácie o ubytovaní na Gozo.

Ceny ubytovania na Malte

Malta sa môže pochváliť všetkými typmi ubytovania od lacných hostelov s viacerými posteľami až po luxusné plážové rezorty s all inclusive. Ceny všetkých typov ubytovania sa výrazne líšia v závislosti od ročného obdobia a sezóny. Zatiaľ čo mimo sezóny (od októbra do mája) patrí Malta k najlacnejším prímorským destináciám.

  • Klasické 3* hotely s dobrým hodnotením - 60 eur až 80 eur
  • Lacnejšie penzióny - 35 eur až 50 eur

Zobraziť ceny ubytovania na Malte

Naopak, v hlavnej letnej sezóne (júl a august, čiastočne jún a september) ceny niekoľkonásobne stúpajú. Okrem toho, vzhľadom na menšiu rozlohu Malty sú hotely na leto často vypredané už niekoľko mesiacov vopred. Ak chcete v lete nájsť lacnejšie ubytovanie, neváhajte tak urobiť šesť mesiacov vopred, ideálne s možnosťou bezplatného zrušenia rezervácie a priebežne kontrolujte rezervačné portály, či sa neuvoľní lacnejší alebo lepší hotel.

  • Klasické trojhviezdičkové hotely s dobrým hodnotením - 70 eur až 130 eur
  • Lacnejšie penzióny a penzióny - 50 eur až 100 eur
  • All inclusive rezorty priamo na pláži - 120 eur až 250 eur
Tento článok môže obsahovať partnerské odkazy, z ktorých môže naša redakcia získať provízie, ak kliknete na odkaz. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.