Armier Bay

Zátoka Armier Bay

Mimo hlavných turistických prúdov sa nachádzajú dve menšie prírodné piesočnaté pláže v zálive Armier na samom severe ostrova Malta.

Vyhľadávanie ubytovania na Malte

Na malej piesočnatej pláži sa nachádza aj betónové mólo so schodíkmi do mora. Zátoku Armier Bay navštevujú najmä miestni obyvatelia na kúpanie a opaľovanie a je menej rušná ako známejšie pláže.

Vstup do vody je pozvoľný a členitý reliéf na okrajoch zátoky vytvára dobré podmienky na šnorchlovanie.

Vybavenie a služby na pláži

Priamo na pláži sa nachádzajú dve reštaurácie, kde si môžete prenajať ležadlá a slnečníky (do 15 eur za sadu 2 ležadiel a slnečníka).

V ponuke sú vodné športy, najmä na pláži Little Armier. Obzvlášť obľúbený je kitesurfing, na ktorý sú na severnom pobreží Malty ideálne veterné podmienky.

Ubytovanie na pláži

V bezprostrednej blízkosti zálivu Armier sa nenachádzajú žiadne hotely ani penzióny. Najbližšie ubytovanie sa nachádza v blízkosti prístaviska trajektov na Comino, asi 3 km od pláže, kde sa môžete ubytovať Labranda Riviera Hotel & Spa ****.

Ako sa tam dostať

Zátoka Armier Bay je ideálna pre tých, ktorí si na Malte prenajímajú auto. Do dediny sa ľahko dostanete z hlavnej cesty vedúcej k prístavu trajektov smerom na Gozo. Odbočte na kruhovom objazde nad plážou Ghadira a prejdite asi 2,5 km po úzkej ceste. Odbočka do zátoky Armier Bay je označená.

Do zátoky Armier Bay nejazdia žiadne autobusy, najbližšia autobusová zastávka je v dedine Mafra, ale odtiaľ je to najmenej 30 minút chôdze.

Čo vidieť v okolí

Objavte všetky miesta, ktoré môžete vidieť v Malta.

Tento článok môže obsahovať partnerské odkazy, z ktorých môže naša redakcia získať provízie, ak kliknete na odkaz. Pozrite si našu stránku s reklamnými pravidlami.